Archiv pro rubriku: Tělesná výchova

Návrat na ledovou plochu – 4.A a 5.A

Každým rokem se v průběhu ledna vracíme s dětmi na ledovou plochu na zimní stadion do Rosic. 15. ledna 2019 spolu již podruhé bruslili žáci 4. A a 5.A. S chutí jsme si užili zimních radovánek. Všichni udělali velké pokroky. Zvládli i slalom ve středové části ledové plochy.

Venkovní počasí nám bohužel neumožňuje naše dosavadní  bruslařské dovednosti upevňovat. Snad se ještě dočkáme mrazivých dnů a budeme si moci zabruslit i na řece či na rybníku.

Mgr. Jarmila Loudová

Nafotila: Mgr. Jarmila Loudová a Mgr. Hana Ludvová (třídní učitelky)

OLYMPIJSKÝ   BĚH – 5. ROČNÍKY

V pondělí 18. června jsme se ze školních lavic vydali centrem města na fotbalový stadion. Od 10.30 hod. nás zde čekali pracovníci SVČ Ivančice. Pod jejich záštitou jsme se zúčastnili OLYMPIJSKÉHO BĚHU.

Soutěžili vždy chlapci a dívky z jednotlivých ročníků. Ihned po příchodu dostal každý běžec své závodní číslo a připravil se ke startu.

Všichni jsme se navzájem povzbuzovali. Děti podaly maximální výkon a doběhly v pořádku do cíle.

Na stupni vítězů stanuli vždy tři nejrychlejší běžci z každé kategorie. Počasí nám přálo. Mírný větřík nás příjemně ochlazoval, o to lépe se nám běželo.

Běh byl pro žáky příjemným zpestřením dne, přispěl ke zlepšení jejich kondice.

Děkujeme organizátorům za pěkný sportovní zážitek.

                                                                                              Mgr. Jarmila Loudová

T-mobile Olympijský běh, 4.ročník

Dne 21.6. 2017 se žáci 1. stupně naší školy zúčastnili T-mobile Olympijského běhu na stadionu FC Slovan v Ivančicích. Olympijský den se pořádá každoročně po celém světě a oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. Délka trati byla dána věkem dětí. Žáci 4. ročníku uběhli 400 m. Všichni sportovci byli odměněni papírovou medailí, diplomem a cereální tyčinkou. Vítězové získali i další ceny.

Výsledky žáků 4. ročníku:

Dívky:

  1. Sára Šacherová, 4.A
  2. Jenny Rose Sugar, 4.A
  3. Klára Doležalová, 4.A

Chlapci:

  1. Miroslav Černý, 4.A
  2. Lukáš Kalamár, 4.A
  3. Samuel Gurskyy, 4.B

 

Za žáky 4. ročníku Mgr. Blanka Valnohová

T-Mobile běh

Ve středu 21.6. se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili  běhu na podporu Olympijských her. Závod byl součástí celosvětových oslav.

Délka závodu byla dána podle věku. Vždy běželi dívky a chlapci obou souběžných tříd. Každý účastník získal diplom, medaili a tyčinku Corny. První tři navíc získali ještě funkční tričko s logem OH.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky žáků pátých ročníků.

 

 

Mgr.Veronika Válková

 

Návrat na ledovou plochu, 2.A a 4. B

Každým rokem se v průběhu ledna vracíme s dětmi na ledovou plochu na zimní stadion do Rosic. 17. ledna 2017 spolu bruslili žáci 2. A a 4. B. S chutí jsme si užili zimních radovánek . Tentokrát nás doprovázel i pan ředitel. Bedlivě sledoval, jaké pokroky všichni udělali.

Venkovní počasí nám nyní umožňuje naše dosavadní  bruslařské dovednosti upevňovat. Tak neváhejte a využijte mrazivých dnů.

Za kolektivy dětí Mgr. Jarmila Loudová

Foto: Mgr. Jarmila Loudová a Mgr. Markéta Eibelová (třídní učitelky)

Vycházka za strakapoudem a liškou 4.A,B

V pátek 10.června jsme se vypravili na vycházku do okolí Ivančic. V přírodovědě jsme se učili o ekosystému les, řeka, louka, pole.., tak jsme se šli podívat na vše prakticky přímo do přírody. Lákadlem nám byl strakapoud a liška (dřevěné sochy), o kterých toho většina žáků moc nevěděla, i když jsou celkem blízko. Cestou jsme si zopakovali učivo hned několika předmětů – z ČJ vzory slov, která byla inspirována tím, co jsme cestou viděli, či koho jsme potkali – rybář, stromy…, PŘ – druhy obilí, rostlin a stromů, různé ekosystémy, Tv – pobyt v přírodě, chůze v terénu, VL – významné body v krajině, světové strany, HV – u studánky….V podstatě jsme se celou dobu učili, nebo učivo opakovali a ani jsme o tom nevěděli.

U strakapouda nás čekalo ještě jedno překvapení – studánka s kamennou žábou, kde jsme okolí trošku vyčistili podle kantáty Otvírání studánek od Bohuslava Martinů, kde se zpívá, že jen dětské ruce mohou studánce pomoci. Po malém občerstvení jsme pokračovali dále na kopec Réna k odpočívadlu U lišky, kde jsme sehráli ve skupinách scénku z části pohádky nebo bajky, kterou jsme si vybrali, povozili jsme se lišce na ocásku, vyfotili se a pokračovali jsme kolem divadla dolů do parku, kde jsme se občerstvili, abychom vydrželi už posledních pár stovek metrů do školy. Počasí nám přálo, a tak jsme se příjemně naladěni rozcházeli před školou domů, ani nám nepřišlo, že máme v nohách téměř 10km.

Fotky od Lucinky

Na kole na dopravní výchovu, 4.A

Dopravní výchova v Oslavanech

V pátek 20.5. jsme jeli na dopravní výchovu do Oslavan. Domluvili jsme se, že tam pojedeme na kolech. Tak jsme jeli na kolech po cyklostezce až do Oslavan. Když jsme dojeli, čekal nás dopravní test a poté jízda podle předpisů a jízda zručnosti. V testu jsem měl nula chyb. Na konci jsem dostal průkaz cyklisty. Byl to skvělý výlet!

Vítek Ďatko

Dopravní výchova

Jeli jsme po cyklostezce na kole do Oslavan. Navštívili jsme v ZŠ dopravní hřiště. Nejdříve jsme se tam prošli, pak se psal test. Muselo se jezdit podle pravidel. Byl to super den.

Pavlík Haičman

Dopravní výchova Oslavany

Dne 20.5. jsme jeli na kole do Oslavan. Začalo to tak, že jsme měli sraz v 7.30hod. u školy. Je škoda, že nejel Dan a Honza, mohli si to také užít. Ale zpátky k tématu, všichni se seřadili po dvou, byly tam 2 maminky, jedna od Ivanky a druhá od Marka. Šli jsme kousek pěšky – ulicí Ostřihom. Potom jsme nasedli na kola a jeli jsme přes cyklostezku do Oslavan. Já a Vika jsme jely vedle sebe. Cestou mi Kačka Ž. řekla, že mám vyfouklé zadní kolo, tak jsme všichni zabrzdili a maminka od Ivanky to zkontrolovala a řekla, že na tom kole můžu jet dál. Tak jsme jeli dál. Nakonec jsme v pořádku dorazili do Oslavan. Na dopravním hřišti byla paní učitelka, se kterou jsme se setkali už na podzim. Ještě před testem jsme se prošli venku, abychom si vše zopakovali, potom jsme šli do školy a tam jsme napsali test. Pak jsme opět šli na dopravní hřiště a zkusili jsme jezdit a neporušovat u toho předpisy. Také jsme si vyzkoušeli jízdu zručnosti, ale moc nám to nešlo. (Pozn.pí.uč. To si nemyslím, žáci se velice snažili, byli šikovní a místní paní učitelky –  pracovnice DDM Oslavany je velice chválily. Jako jedni z mála tříd, získali všichni řidičák pro cyklisty napoprvé. Všicni splnili max. počet trestných bodů do 5 a to stejné u dodržování předpisů při jízdě na dopravním hřišti při poslední hře.)  Zpět do školy jsme jeli opět přes cyklostezku. Po příjezdu ke škole jsme šli na oběd nebo rovnou domů.

Greta Davtjanová

Závěrem bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří zajistili svým dětem plně funkční kolo a helmu a také dvěma ochotným maminkám, které nás celý den doprovázely a bez kterých by tato akce také nemohla proběhnout. Díky disciplinovanosti žáků a krásnému počasi (s malou přeháňkou) jsme si výlet na kolech užili všichni a bez úrazu.

Mgr. Eva Ruschková

Bruslení bez ledu? 4.A a 4.B

V úterý 15.března jsme se v rámci hodin tělesné výchovy vypravili na náměstí Palackého, kde je před kostelem postavena plocha na bruslení. Byli jsme plni očekávání. Jak se bude bruslit bez ledu?…
Rychle jsme se přezuli do svých bruslí, natáhli rukavice a čepice nebo helmy a vykročili na umělý povrch určený k bruslení. První kroky byly nejisté, ale po chvíli jsme se proháněli po umělém povrchu, jak zdatní bruslaři.  Sice to neklouzalo tolik, jak na klasickém ledě, ale nám to nevadilo. Zahráli jsme si společně několik her např. Čáp ztratil čepičku, přikazovací honěnou a nakonec jsme si vytvořili slalom. Všichni jsme se po půlhodince bruslení vraceli do školy příjemně unavení a spokojení.

Betlém a sněhové radovánky 4.A

Snímek 001

Vycházka do kaple Nejsvětější Trojice (Vítek)

Ve středu jsme šli se třídou do kaple Svaté Trojice, abychom se podívali na betlém. Zároveň jsme se domluvili, že po prohlédnutí betlému si půjdeme hrát ve sněhu. Betlém měl pohyblivé postavy. Byl krásný! Potom proběhla pořádná koulovačka.

 

Zimní procházka (Franta)

První týden v lednu jsme šli se třídou místo tělocviku na procházku. Šli jsme do kapličky Svaté Trojice podívat se na betlém. Byl vyřezán ze dřeva. Nejvíce se mi líbilo mlýnské kolo, kde tekla voda. Protože napadl sníh, tak jsme se koulovali. Kluci bojovali proti holkám a vyhráli. Procházka se mi líbila.

 

Kostel Nejsvětější Trojice (Kuba)

Ve středu jsme šli do kostela Svaté Trojice se podívat na betlém. Jak jsme se podívali, začala koulovačka. Kluci proti holkám. Klučičí tým se jmenoval Křižáci a holčičí tým Vločky. Jak se skončilo, rozhodlo se, že zvítězili kluci a šlo se zpátky do školy. Betlém se mi hodně líbil a koulovačku jsem si užil.

 

Kostelík Svaté Trojice (Mareček)

Dnes (6.1.)  jsme byli se třídou v kostelíku Svaté Trojice, viděli jsme tam betlém. Betlém byl vyrobený ze dřeva. Velice se nám tam líbilo. Potom jsme si všichni užili sněhu. Byla to taková zimní procházka.

 

Cesta do kostela Nejsvětější Trojice (Kačka Ž.)

Ve středu jsme se šli se třídou podívat na betlém. V betlémě se pohybovalo pár postaviček. Byl tam potůček, který tekl do mlýnského kola, vypadalo to doopravdy krásně, jako živé. Po prohlídce betléma jsme si hráli venku. Postavili jsme si hradby a koulovali jsme se proti klukům a nakonec jsme byli všichni proti všem. A po cestě do školy jsme si zpívali: 22 čuníků jdou, v řadě za sebou… Bylo to nádherné.

 

Vycházka ke kostelíku Nejsvětější Trojice (Kačka H.)

Ve středu 6.ledna jsme se byli podívat v kostelíku Nejsvětější Trojice na betlém. Byl krásný a nejvíc se mi líbilo, že byl pohyblivý. Po prohlídce betlému jsme si šli hrát ven do sněhu. Dokázali jsme postavit i malého sněhuláčka. Nakonec jsme se koulovali a šli jsme zpátky do školy.

 

Kaple Nejsvětější Trojice (Lucka)

Včera 6.ledna jsme byli u kaple Svaté Trojice. Byl tam vyřezávaný betlém. Líbilo se mi tam. Já, Lili a Viky jsme stavěly sněhuláka. Pak jsme si zakoulovali a šli jsme do školy. Moc mě to bavilo!

 

Kostelík Svaté Trojice (Marcelka)

Včera 6.ledna jsem byla se třídou v kostelíku Svaté Trojice. Vevnitř byl betlém, na něm se mi nejvíc líbil nápad se zrcadlem a malé mlýnské kolo. Venku jsme si potom stavěli ze sněhu různé věci. Potom jsme holky vs. kluci uspořádali koulovačku. Všichni jsme měli potom mokré věci, ale i tak se mi to moc líbilo.

 

Bruslení 4. a 5.tříd

Letos jsme se na zimní stadion do Rosic vydali o něco dříve, ale to nikomu nevadilo. Těšili jsme se a užili jsme si dvě středy 4. a 11. listopadu hodinu bruslení a ještě se může většina z nás těšit na jedno bruslení v novém roce…