Archiv pro rubriku: Školní rok 2015/2016

Žáci 6. a 7. roč. při práci s kovem

Žáci 6. roč. a chlapci 7. roč. pracovali téměř celé II. pololetí ve školních dílnách v rámci předmětu Praktické činnosti na výrobcích z kovu. Žáci 6. roč. vyráběli již tradičně háček na tabuli a stojánek na pohlednice, chlapci 7. roč. podstavec pod hrnec.

Mgr. O. Němec

Foto: Mgr. O. Němec

Chlapci 7. ročníku při práci se dřevem

Chlapci 7. ročníku pracovali v 1. pololetí v rámci předmětu Praktické činnosti na výrobku ze dřeva – vánočním svícnu. Novým pracovním úkonem bylo dlabání (práce s dlátem a gumovou paličkou). Fotogalerie zachycuje chlapce při konkrétních pracovních úkonech na výrobku.

Mgr. O. Němec

Foto: Mgr. O. Němec

Žáci 6. ročníku při práci se dřevem

Žáci 6. ročníku pracovali v 1. pololetí v rámci předmětu Praktické činnosti na výrobcích ze dřeva – špalíku na broušení a hrací kostce. Naučili se obrábět dřevo (řezání, rašplování, pilování, broušení) a pochopili význam povrchové úpravy dřeva (moření, lakování). Fotogalerie zachycuje žáky při konkrétních pracovních úkonech na jednotlivých výrobcích.

 

Mgr. O. Němec

Foto: Mgr. O. Němec

Červen u Dráčků a Lvíčat

… A máme tu poslední měsíc před prázdninami. Jak jinak bychom ho zahájili, než oslavou Mezinárodního dne dětí. Protože nám počasí moc nepřálo, oslavili jsme ho netradičními hrami v družině. Celý měsíc jsme si povídali a vytvářeli na téma Výlety, Prázdniny a Léto. Všem, kteří pravidelně sledovali naše příspěvky na stránkách školy, přejeme KRÁSNÉ PRÁZDNINY s přáním, ať jsou co nejdelší!
  K. Mattesová, P. Sýkorová
Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

OLYMPIÁDA ŠKOLNÍCH DRUŽIN – OSLAVANY

Vybraní žáci školní družiny se 2.6. zúčastnili Olympiády školních družin v Oslavanech. Soutěžila dvě družstva, za mladší žáky /1.a 2.roč/ – Matyáš Došek, Michaela Holzerová, Denisa Stachová z 1.A, z 2.B Matyáš Klíma a z 2.A Adam Podolský.

Za starší žáky /3.-5.roč./ Sára Šacherová z 3.A, Lucie Kudláčková, Marek Mattes, a Lukáš Kubík z 2.A, Richard Vlašín z 2.B. To není chyba! Tito druháci opravdu soutěžili se staršími dětmi a přesto dokázali veškerou svou energii vložit do závodu a zabodovat.

Soutěžilo se v těchto disciplínách- běh na 60 m, skok do dálky, štafetový běh, běh po kobercích, hod na cíl s kroužky a vytrvalostní běh na 300m. Některých disciplín se účastnili všichni, jiných jen vybraní závodníci. V konkurenci sedmi školních družin se naši malí sportovci umístili na krásném 3.místě. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a školní družiny a blahopřejeme k úspěchu.

Za malé sportovce Libuše Burianová

Foto: L. Burianová

BROUČCI – ČERVEN

Na začátku měsíce jsme měli v družince návštěvu Přišla děvčata ze 4.roč., která do družiny chodila dříve a Valinka přinesla ukázat svou malou agamu. Ještěr se moc líbil, zatím je malá, ale až vyroste… Zrovna jsme slavili Den dětí, tak to byl takový malý dárek. Jinak jsme soutěžili, počasí nám nepřálo, takže jsme museli zůstat ve třídě. Nevadilo, bavili jsme se dobře. V červnu už máme na dohled prázdniny, přesto pilně pracujeme a vy se můžete podívat na naše 3D šnečky, mandaly, vyšívané obrázky nebo podmořský svět. Děvčata si vyrobila pěkná trička a stačilo k nim málo, tričko, šablona a fixy na textil. S barvou jsme si pohráli při malování vitrážových oken a záložky nebo zápichy ze špachtlí a mechové gumy udělaly jistě radost tatínkům ke Dni otců i jiným obdarovaným. Kdyby se náhodou někdo o prázdninách nudil, může si také takové pěkné záložky vyrobit. Tak krásné prázdniny, spoustu nezapomenutelných zážitků a hodně slunečných dnů vybízejících ke koupání vám přejí

Vaši BROUČCI

Foto: L. Burianová

P1090722

Obrazy na zdi – 9. ročník

Po seznámení s tvorbou Vladimíra Boudníka a motivováni ukázkou z filmu Něžný barbar vydali se žáci 9. ročníku do ulic města hledat obrazy na zdech domů. Jako nejvhodnější jsme si nakonec vybrali budovu synagogy a její popraskané a oprýskané zdi. Připraveným papírovým rámečkem vyhledávali žáci zajímavé obrazce, které vytvořily pukliny, skvrny či nepravidelnosti na omítce zdí. Pak je zaznamenali kresbou uhlem a v další hodině výtvarky jsme se pokusili o „aktivní grafiku“ – převedením kresby do grafického listu pomocí vyrývání obrazců, linií a bodů do kovové matrice a jejím otištěním.