Olympijský běh 2. B

OLYMPIJSKÝ BĚH 2. B NA FC STADIONU IVANČICE

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů, nebo ve školních bězích. www.olympijskybeh.cz

Naše škola se také do akce zapojuje. Letošní ročník proběhl ve středu 19.6. 2019. Postupně běželi žáci různých tříd, vždy dívky a chlapci zvlášť. Vyhrát může vždy jen jeden závodník, ale všichni zúčastnění dostali malou odměnu. Cíl byl splněn, ať žije radost z pohybu!

Mgr. Veronika Válková