Archiv pro rubriku: Školní rok 2016/2017

T-mobile Olympijský běh, 4.ročník

Dne 21.6. 2017 se žáci 1. stupně naší školy zúčastnili T-mobile Olympijského běhu na stadionu FC Slovan v Ivančicích. Olympijský den se pořádá každoročně po celém světě a oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. Délka trati byla dána věkem dětí. Žáci 4. ročníku uběhli 400 m. Všichni sportovci byli odměněni papírovou medailí, diplomem a cereální tyčinkou. Vítězové získali i další ceny.

Výsledky žáků 4. ročníku:

Dívky:

  1. Sára Šacherová, 4.A
  2. Jenny Rose Sugar, 4.A
  3. Klára Doležalová, 4.A

Chlapci:

  1. Miroslav Černý, 4.A
  2. Lukáš Kalamár, 4.A
  3. Samuel Gurskyy, 4.B

 

Za žáky 4. ročníku Mgr. Blanka Valnohová

Gotická okna, 4.A

Jedním ze znaků gotických staveb jsou okna s lomeným obloukem, vyplněná barevnou skleněnou mozaikou – tzv. vitráž. To se žáci 4. ročníku učili v hodinách vlastivědy a mohli se o tom přesvědčit i na školním výletě v Olomouci. V hodinách výtvarné výchovy si taková okna zkusili voskovými pastely, tuší a vodovými barvami namalovat. Byla to náročná práce, ale výsledek stojí za zhlédnutí. Zde je malá ukázka.

Mgr. Blanka Valnohová

Panovníci a Staré pověsti české, 4.A

Další etapu v nejstarších dějinách naší vlasti tvořily u žáků 4. ročníku Staré pověsti české a panovníci českých zemí. Kromě spousty nových informací, názorných ukázek a krátkých animovaných filmů o českých dějinách si děti tyto osobnosti a události zkusily v hodinách výtvarné výchovy také nakreslit. U Starých pověstí českých se snažily zachytit děj a postavy v pohybu, zatímco u panovníků se zaměřily na stínování.

Mgr. Blanka Valnohová

Červen u Dráčků a Lvíčat

Poslední měsíc a jsou tu prázdniny! Počasí bylo celý měsíc slunné a teplé, a tak jsme k tomu přizpůsobili i náš program. Na letní téma se dá dělat spousta věcí:  povídat si o výletech, o prázdninách a také, jaké by to bylo letět na výlet balónem. Děti to natolik zaujalo, že si vytvořily vlastní cestovní kancelář a vyrobily i balóny. Ze vzduchu jsme se přesunuli do moře. Další oblíbené téma dětí. Vyráběli si nejrůznější dekorace a obrázky. Měsíc jsme zakončili v cukrárně. Malovali jsme zmrzliny, nanuky, ovocné nápoje a na rozloučenou si zašli do opravdové cukrárny na opravdovou zmrzlinu. A teď už se jen těšíme na naše vysvědčení a vysněné prázdniny. Všem přejeme pěkné počasí a krásné zážitky!

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

T-Mobile běh

Ve středu 21.6. se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili  běhu na podporu Olympijských her. Závod byl součástí celosvětových oslav.

Délka závodu byla dána podle věku. Vždy běželi dívky a chlapci obou souběžných tříd. Každý účastník získal diplom, medaili a tyčinku Corny. První tři navíc získali ještě funkční tričko s logem OH.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky žáků pátých ročníků.

 

 

Mgr.Veronika Válková

 

VYCHÁZKA K RAKOVI

Všechny děti z družinek vyrazily na jarní vycházku.Kolem rybníka,pak po cyklostezce dorazily až k velkému dřevěnému rakovi.Tam byla volná zábava – skákání a prolézání.Pak následovala cesta zpět do školy,protože čas byl neúprosný.Vrátili jsme se všichni příjemně unavení.

Vaši Broučci

Foto L.Burianová

VYCHÁZKA – BROUČCI

Další naší vycházku jsme směřovali k ovečkám.Paní vychovatelka přinesla staré pečivo.Na zatleskání ovečky přiběhli a mohli jsme je krmit.
Na cestě zpět jsme za Penzionem trénovali běh na Olympiádu ŠD.

                            Vaši Broučci

Foto: L. Burianová

TVOŘÍME – BROUČCI

Broučci pořád něco tvoří,malují.hrají si.
A jak nám to jde ?  Podívejte se !

Vaši Broučci

Foto L.Burianová

OLYMPIJSKÉ HRY ŠKOLNÍCH DRUŽIN 2017

Olympijské hry ŠD v Oslavanech se pro nás již staly tradicí. I letos se jich 8.června zůčastnili tito naši reprezentanti –

2. A

Denisa Stachová
Michaela Holzerová
Karolína Čožíková
Matyáš Došek

3. A

Adam Podolský
Lukáš Sýkora
Marek Mattes
Lucie Kudláčková
Lukéš Kubík

4. A

Sára Šacherová

Závodilo se v běhu na 60 metrů , skoku do dálky , hodu kriketovým míčkem , štafetovém přesunu po kobercích pak následovala štafeta s kolíkem a vytrvalostní běh na 300m.
Celkem se zúčastnilo 7 družstev ze školních družin z okolních škol.
Naší malí závodníci se bili jako lvi.
Celkově se umístili na krásném 3 místě stejně jako minulý rok. Získali pohár,krásné odměny a jako bonus zmrzku od paní vychovatelky.

Blahopřejeme ke skvělému výkonu – sportu zdar !

Vaši Broučci

    Foto L. Burianová, P. Sýkorová

JARO U BROUČKŮ

Jaro je krásné,všechno kvete a nám se krásně pracovalo a tvořilo.
Jak jsme šikovní to se raději podívejte sami.

                            Vaši Broučci

Foto L. Burianová