Archiv pro rubriku: Školní družina

Říjen u Dráčků a Lvíčat

Říjnový měsíc uběhl neobvykle rychle. Pobyt ve školní družině jsme si zpestřili společenskými hrami a podzimním tvořením… Protože nám počasí přálo, tak jsme i na hřišti jezdili na koloběžce, hráli si s míčem a skákali přes lano a švihadlo. Vytvořili jsme si pestré dráčky, ale také podzimní a halloweenské dekorace. Za každé oddělení jsme napsali dopis pro děti ze ŠD Sládkovičovo a poslali jim několik našich podzimních prací. Děvčata ze druhých a třetích ročníků napsala pohádkové příběhy na podzimní téma, která si můžete přečíst na nástěnce u vstupu do školy. „ Jsme malí, ale šikovní! “ … a ještě jedna věc … v tomto měsíci byl Den úsměvů. Usmívat bychom se ale měli každý den!

K. Mattesová, P. Sýkorová

 

Broučci – září

Broučci v novém školním roce opět pilně pracují.

A jak se nám daří? Posuďte sami.

 Vaši Broučci

Foto: Libuše Burianová

Září u Dráčků a Lvíčat

Prázdniny nám rychle utekly a máme tu další školní rok, nové děti i nové plány.

Po seznamovacích dnech a zklidnění dětských tváříček, jsme se dohodli, že nově budeme vydávat časopis Družináček, s náměty jednotlivých ročních období. Nově si také budeme dopisovat s dětmi ze školní družiny Sládkovičovo.

Podzimní výzdoba vlaštovek, listí, deštníčků, dráčků, se stalo tradicí každého začátku školního roku. Můžete se sami přesvědčit, že děti v dnešní uspěchané době, umí vzít do ruky pastelky, nůžky i lepidlo. Na závěr měsíce jsme hromadně namalovali a poslali pohlednice Leničce, která je těžce nemocná. Ale velkou radostí pro ni jsou pohlednice ze všech koutů nejen naší republiky. Kdo by se chtěl přidat k nám, pošlete jí pohlednici na tuto adresu.

Lenička Konečná

Žižkova 2852

Karviná – Hranice

733 01

Za všechny děti děkujeme a přejeme Leničce brzké uzdravení.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Červen u Dráčků a Lvíčat

Poslední měsíc a jsou tu prázdniny! Počasí bylo celý měsíc slunné a teplé, a tak jsme k tomu přizpůsobili i náš program. Na letní téma se dá dělat spousta věcí:  povídat si o výletech, o prázdninách a také, jaké by to bylo letět na výlet balónem. Děti to natolik zaujalo, že si vytvořily vlastní cestovní kancelář a vyrobily i balóny. Ze vzduchu jsme se přesunuli do moře. Další oblíbené téma dětí. Vyráběli si nejrůznější dekorace a obrázky. Měsíc jsme zakončili v cukrárně. Malovali jsme zmrzliny, nanuky, ovocné nápoje a na rozloučenou si zašli do opravdové cukrárny na opravdovou zmrzlinu. A teď už se jen těšíme na naše vysvědčení a vysněné prázdniny. Všem přejeme pěkné počasí a krásné zážitky!

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

VYCHÁZKA K RAKOVI

Všechny děti z družinek vyrazily na jarní vycházku.Kolem rybníka,pak po cyklostezce dorazily až k velkému dřevěnému rakovi.Tam byla volná zábava – skákání a prolézání.Pak následovala cesta zpět do školy,protože čas byl neúprosný.Vrátili jsme se všichni příjemně unavení.

Vaši Broučci

Foto L.Burianová

VYCHÁZKA – BROUČCI

Další naší vycházku jsme směřovali k ovečkám.Paní vychovatelka přinesla staré pečivo.Na zatleskání ovečky přiběhli a mohli jsme je krmit.
Na cestě zpět jsme za Penzionem trénovali běh na Olympiádu ŠD.

                            Vaši Broučci

Foto: L. Burianová

TVOŘÍME – BROUČCI

Broučci pořád něco tvoří,malují.hrají si.
A jak nám to jde ?  Podívejte se !

Vaši Broučci

Foto L.Burianová

OLYMPIJSKÉ HRY ŠKOLNÍCH DRUŽIN 2017

Olympijské hry ŠD v Oslavanech se pro nás již staly tradicí. I letos se jich 8.června zůčastnili tito naši reprezentanti –

2. A

Denisa Stachová
Michaela Holzerová
Karolína Čožíková
Matyáš Došek

3. A

Adam Podolský
Lukáš Sýkora
Marek Mattes
Lucie Kudláčková
Lukéš Kubík

4. A

Sára Šacherová

Závodilo se v běhu na 60 metrů , skoku do dálky , hodu kriketovým míčkem , štafetovém přesunu po kobercích pak následovala štafeta s kolíkem a vytrvalostní běh na 300m.
Celkem se zúčastnilo 7 družstev ze školních družin z okolních škol.
Naší malí závodníci se bili jako lvi.
Celkově se umístili na krásném 3 místě stejně jako minulý rok. Získali pohár,krásné odměny a jako bonus zmrzku od paní vychovatelky.

Blahopřejeme ke skvělému výkonu – sportu zdar !

Vaši Broučci

    Foto L. Burianová, P. Sýkorová

JARO U BROUČKŮ

Jaro je krásné,všechno kvete a nám se krásně pracovalo a tvořilo.
Jak jsme šikovní to se raději podívejte sami.

                            Vaši Broučci

Foto L. Burianová

DEN DĚTÍ 2017

Určitě víte že 1.června mají svátek všechny děti.Paní vychovatelky přichystaly „hon za pokladem“. Nachystali kartičky,fáborky a schovaly poklad.

Děti se rozdělily do družstev a vydaly se plnit úkoly.Ty byly umístěny okolo celé školy.Otázky na téma příroda,pohádky,dopravní výchova a první pomoc nebyly těžké ale přesto leckomu zamotaly hlavu. Zvlášť „Včerníčkovi pohádky“ byly oříškem. A Vy víte kdo patří třeba k Malé čarodějnici ?

Nakonec byl ale poklad s malou nápovědou naštěstí nalezen a po zásluze obratem sněden.

Všichni se už těší na příští hru !

                                                                                   Vaši Broučci

                                                                                   Foto L. Burianová , P. Sýkorová