Archiv pro rubriku: Školní družina

Broučci – LÉTO

Léto jsou květiny, voda, krásná příroda. Hrajeme si a sportujeme. Každý rok se účastníme Olympiády školních družin v Oslavanech.
Těšíme se na prázdniny a užíváme sluníčka,

Za malé Broučky L. Burianová

Foto: Libuše Burianová

Broučci – JARO

Jaro to jsou květy , mláďata,velikonoční motivy a spousta barev a radosti ze sluníčka.
Každý rok se s dětmi vypravíme k řece a vynášíme Moranu.
Družinkou se proletí čarodějnice. Před Velikonocemi jsme vyhodnotili soutěž „O velikonočního zajíčka“ kterou vyhrál Dušík . Ale každý dostal odměnu podle svého snažení.

Tak se na nás podívejte!

Za malé Broučky L. Burianová

Foto: Libuše Burianová

Broučci – ZIMA

V zimě se Broučci pustili do malování sněhuláků a sněhových vloček,vánočních a zimních motivů.Vyráběli dárečky pro své blízké. Čerti i andílci zdobili družinku. Soutěžili jsme a bavili se na Čertovském rejdění, vánoční besídce, pyžamovém párty i maškarním karnevalu.
Od podzimu probíhala soutěž „O nejlepšího Broučka“, kterou vyhrál Víteček.
Samozřejmě každý dostal odměnu dle svých zásluh.

Můžete se podívat!

Za malé Broučky L.Burianová

Foto: Libuše Burianová

Broučci – PODZIM

Na podzim se nové děti seznámily s družinkou. Všichni pilně pracovali a tak po výkresech tancovali ježci, veverky, sovy, proháněla se strašidla a draci, zbarvovalo se podzimní listí.
Děti si vyzkoušely výrobu korálkových náramků a prstýnků, vloček, krokodýlů a andílků.
Protože jsou šikovné, bavilo je to velmi! Tvořily až do Vánoc.

A jak se nám to podařilo ? Podívejte se sami !

Za malé Broučky L. Burianová

Foto: Libuše Burianová

Červen u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc jsme začali, jak jinak, než oslavou Dne dětí. Protože bylo krásné počasí, nachystali jsme zábavné odpoledne na hřišti plné soutěží a her o ceny. V druhém týdnu jsme vyráběli přáníčka pro tatínky ke Dni otců, který byl 16. června. Ve zbytku tropického měsíce jsme malovali na téma Voda a Moře. Pobyt venku jsme si zpříjemnili vodními hrátky. …To je v tomto školním roce vše.…

Přejeme Všem krásné a slunné prázdniny a v září opět na shledanou.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

Květen u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl plný oslav. První oslavou byl Den matek. Malovali jsme portrét maminky a vyráběli pro ně dárečky. Druhou oslavou bylo 50. výročí Čtyřlístku. Předávali jsme si znalosti o tomto komixu a malovali postavičky – Bobíka, Pinďu, Fifinku a Myšpulína. Mezitím jsme si třídy vyzdobili jarními motivy. Holčičky z oddělení Lvíčat si vyrobili z krabic Domečky pro panenky a chlapci se stali Piráty. Děti z oddělení Dráčků pilně vyšívaly různá srdíčka a přáníčka, vytvářely Lapače snů.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Duben u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl docela krátký díky Velikonocům.  Než jsme se rozkoukali, zakončili jsme ho „Pálením Čarodějnic“.
Ale vraťme se na začátek….. Pracovali jsme pilně jako včelky. Vyráběli jsme dárečky pro budoucí prvňáčky, zdobili velikonoční nástěnky. Jarní náladu nám zlepšilo i počasí, které bylo překvapivě teplé. Poslední týden jsme věnovali čarodějnicím. Četli jsme si zajímavosti, vymýšleli zaklínadla a v pátek 26. dubna v převleků čarodějů a čarodějnic jsme slavnostně zapálili oheň a opékali špekáčky. To byla mňamka.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

Únor u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl velice krátký díky příjemným Jarním prázdninám. Ale i tak jsme si stihli vytvořit Valentýnky, nejrůznější karnevalové masky a pořádně ho “ roztočit“ na Pyžamovém party. Donesli jsme si spoustu dobrůtek, zahráli nevšední hry a zasoutěžili o malé ceny.

K. Mattesová