Archiv pro rubriku: Školní družina

Leden u Dráčků a Lvíčat

Návrat z vánočních prázdnin, které opět byly na blátě, nás přinutil si zimu vytvořit alespoň z papíru. A podařilo se! Pouze dva dny v lednu jsme se doslova vyřádili na sněhu a postavili sněhuláka. Po těchto dvou  dnech se vše roztálo….stačili jsme si však udělat pár snímků se sněhem….:-)  Dále jsme malovali a vyráběli vločky, sněhuláky a vše, co by zimu opět přivolalo. .. 19. ledna nás čekala každoroční Pyžamová party, na které jsme předvedli svá pyžamka, zahráli si spoustu her, zatancovali a bříška naplnili nejrůznějšími pamlsky, které jsme si donesli. Protože nás tento měsíc čekal Den otevřených dveří, nazdobili jsme si družiny a ukázali, jak jsme šikovní. Sami jste se mohli o tom přesvědčit, pokud jste nás navštívili v sobotu 27. ledna.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Listopad a prosinec u Dráčků a Lvíčat

Také Vám přijde, že čas ubíhá čím dál tím rychleji a týden má minimálně o jeden méně? Nám ano. Podzim tak rychle uběhl, že než jsme nazdobili třídy pestrými barvami, už jsme je pomalu začali vyměňovat za třpytivé barvy Andílků, Čertů a Mikulášů, ale i také ozdob s  nádechem Adventu a Vánoc. Začátkem prosince se konalo na náměstí “ Rozsvícení vánočního stromu „, kam jsme i my přispěli dárečky. Čekal nás také Čertovský den plný soutěží a na rozloučenou se starým rokem i Vánoční besídka.
Všem přejeme krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody. A nám vychovatelkám : “ Hodné děti a pevné nervy. “

K. Mattesová, P. Sýkorová

Říjen u Dráčků a Lvíčat

Říjnový měsíc uběhl neobvykle rychle. Pobyt ve školní družině jsme si zpestřili společenskými hrami a podzimním tvořením… Protože nám počasí přálo, tak jsme i na hřišti jezdili na koloběžce, hráli si s míčem a skákali přes lano a švihadlo. Vytvořili jsme si pestré dráčky, ale také podzimní a halloweenské dekorace. Za každé oddělení jsme napsali dopis pro děti ze ŠD Sládkovičovo a poslali jim několik našich podzimních prací. Děvčata ze druhých a třetích ročníků napsala pohádkové příběhy na podzimní téma, která si můžete přečíst na nástěnce u vstupu do školy. „ Jsme malí, ale šikovní! “ … a ještě jedna věc … v tomto měsíci byl Den úsměvů. Usmívat bychom se ale měli každý den!

K. Mattesová, P. Sýkorová

 

Broučci – září

Broučci v novém školním roce opět pilně pracují.

A jak se nám daří? Posuďte sami.

 Vaši Broučci

Foto: Libuše Burianová

Září u Dráčků a Lvíčat

Prázdniny nám rychle utekly a máme tu další školní rok, nové děti i nové plány.

Po seznamovacích dnech a zklidnění dětských tváříček, jsme se dohodli, že nově budeme vydávat časopis Družináček, s náměty jednotlivých ročních období. Nově si také budeme dopisovat s dětmi ze školní družiny Sládkovičovo.

Podzimní výzdoba vlaštovek, listí, deštníčků, dráčků, se stalo tradicí každého začátku školního roku. Můžete se sami přesvědčit, že děti v dnešní uspěchané době, umí vzít do ruky pastelky, nůžky i lepidlo. Na závěr měsíce jsme hromadně namalovali a poslali pohlednice Leničce, která je těžce nemocná. Ale velkou radostí pro ni jsou pohlednice ze všech koutů nejen naší republiky. Kdo by se chtěl přidat k nám, pošlete jí pohlednici na tuto adresu.

Lenička Konečná

Žižkova 2852

Karviná – Hranice

733 01

Za všechny děti děkujeme a přejeme Leničce brzké uzdravení.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Červen u Dráčků a Lvíčat

Poslední měsíc a jsou tu prázdniny! Počasí bylo celý měsíc slunné a teplé, a tak jsme k tomu přizpůsobili i náš program. Na letní téma se dá dělat spousta věcí:  povídat si o výletech, o prázdninách a také, jaké by to bylo letět na výlet balónem. Děti to natolik zaujalo, že si vytvořily vlastní cestovní kancelář a vyrobily i balóny. Ze vzduchu jsme se přesunuli do moře. Další oblíbené téma dětí. Vyráběli si nejrůznější dekorace a obrázky. Měsíc jsme zakončili v cukrárně. Malovali jsme zmrzliny, nanuky, ovocné nápoje a na rozloučenou si zašli do opravdové cukrárny na opravdovou zmrzlinu. A teď už se jen těšíme na naše vysvědčení a vysněné prázdniny. Všem přejeme pěkné počasí a krásné zážitky!

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

VYCHÁZKA K RAKOVI

Všechny děti z družinek vyrazily na jarní vycházku.Kolem rybníka,pak po cyklostezce dorazily až k velkému dřevěnému rakovi.Tam byla volná zábava – skákání a prolézání.Pak následovala cesta zpět do školy,protože čas byl neúprosný.Vrátili jsme se všichni příjemně unavení.

Vaši Broučci

Foto L.Burianová

VYCHÁZKA – BROUČCI

Další naší vycházku jsme směřovali k ovečkám.Paní vychovatelka přinesla staré pečivo.Na zatleskání ovečky přiběhli a mohli jsme je krmit.
Na cestě zpět jsme za Penzionem trénovali běh na Olympiádu ŠD.

                            Vaši Broučci

Foto: L. Burianová

TVOŘÍME – BROUČCI

Broučci pořád něco tvoří,malují.hrají si.
A jak nám to jde ?  Podívejte se !

Vaši Broučci