Archiv pro rubriku: Školní družina

Květen u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl plný oslav. První oslavou byl Den matek. Malovali jsme portrét maminky a vyráběli pro ně dárečky. Druhou oslavou bylo 50. výročí Čtyřlístku. Předávali jsme si znalosti o tomto komixu a malovali postavičky – Bobíka, Pinďu, Fifinku a Myšpulína. Mezitím jsme si třídy vyzdobili jarními motivy. Holčičky z oddělení Lvíčat si vyrobili z krabic Domečky pro panenky a chlapci se stali Piráty. Děti z oddělení Dráčků pilně vyšívaly různá srdíčka a přáníčka, vytvářely Lapače snů.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Duben u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl docela krátký díky Velikonocům.  Než jsme se rozkoukali, zakončili jsme ho „Pálením Čarodějnic“.
Ale vraťme se na začátek….. Pracovali jsme pilně jako včelky. Vyráběli jsme dárečky pro budoucí prvňáčky, zdobili velikonoční nástěnky. Jarní náladu nám zlepšilo i počasí, které bylo překvapivě teplé. Poslední týden jsme věnovali čarodějnicím. Četli jsme si zajímavosti, vymýšleli zaklínadla a v pátek 26. dubna v převleků čarodějů a čarodějnic jsme slavnostně zapálili oheň a opékali špekáčky. To byla mňamka.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

Únor u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl velice krátký díky příjemným Jarním prázdninám. Ale i tak jsme si stihli vytvořit Valentýnky, nejrůznější karnevalové masky a pořádně ho “ roztočit“ na Pyžamovém party. Donesli jsme si spoustu dobrůtek, zahráli nevšední hry a zasoutěžili o malé ceny.

K. Mattesová

Leden u Dráčků a Lvíčat

….Další zimní měsíc za námi. Začátek měsíce, protože nám nenapadal žádný sníh, tak jsme si zimu vytvořili sami alespoň na papíře v podobě sněhuláků, zimních sportů nebo zasněžené krajiny. Oddělení Dráčků dostalo od Ježíška novou televizi, takže hlavně ranní družina ocenila velkou obrazovku při sledování pohádek. Ještě jednou “ Ježíškovi“  všichni moc děkujeme. Druhou polovinu měsíce jsme chystali a zdobili třídy na Den otevřených dveří ve škole. Pilně jsme tvořili. Oddělení Dráčků vyrobilo sérii akvárii. Tyto výrobky pak měly veliký ohlas z řad návštěvníků DOV. Podívejte se sami. Ke konci měsíce konečně letos napadl tak dlouho očekávaný sníh. Takže jsme se s dětmi dostatečně na něm vyřádili!!!

K. Mattesová

Prosinec u Dráčků a Lvíčat

Máme tu poslední měsíc v roce 2018, na který jsme se všichni těšili. Třídy jsme si vánočně vyzdobili, stejně jak stromeček a okna. Vyrobili jsme si několik ozdob a přáníček pro naše blízké. Díky adventnímu kalendáři také víme, jak rychle se Vánoce blíží. Středu před prázdninami jsme si zpříjemnili vánoční besídkou. Zazpívali jsme si koledy, povídali si o tradicích Vánoc, rozkrojili jablíčka, rozdali dárečky. Není nic hezčího než úsměv na dětských tvářích.
Vám Všem, kdo se dívá pravidelně na naše stránky, přejeme krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody.

K. Mattesová

K. Mattesová

Listopad u Dráčků a Lvíčat

V listopadovém měsíci jsme se rozloučili s podzimem a začali pokukovat po zimě. I když nám opět Martin sníh nepřinesl. Pustili jsme se do náročného tvoření dárečků k Rozsvícení vánočního stromku na náměstí.. Malovali jsme čerty, andělíčky a koncem měsíce jsme si vyrobili adventní kalendáře. Předvánoční nálada začíná.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

 

Říjen u Dráčků a Lvíčat

Letošní podzim je neobvykle slunný a teplý. Přesto naše téma bylo věnováno podzimu a podzimní přírodě. Pracovali jsme s přírodninami, vyráběli dráčky, vyšívali a „ukládali“ přírodu ke spánku. Na konci října jsme oslovili Halloween výzdobou družiny a dobrovolnými kostýmy. Naše činnost není zaměřená pouze na vyrábění. Hrajeme i spoustu různých her a soutěží. Tak na shledanou v měsíci listopadu.

K. Mattesová, P. Sýkorová