Archiv pro rubriku: Školní družina

Únor u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl velice krátký díky příjemným Jarním prázdninám. Ale i tak jsme si stihli vytvořit Valentýnky, nejrůznější karnevalové masky a pořádně ho “ roztočit“ na Pyžamovém party. Donesli jsme si spoustu dobrůtek, zahráli nevšední hry a zasoutěžili o malé ceny.

K. Mattesová

Leden u Dráčků a Lvíčat

….Další zimní měsíc za námi. Začátek měsíce, protože nám nenapadal žádný sníh, tak jsme si zimu vytvořili sami alespoň na papíře v podobě sněhuláků, zimních sportů nebo zasněžené krajiny. Oddělení Dráčků dostalo od Ježíška novou televizi, takže hlavně ranní družina ocenila velkou obrazovku při sledování pohádek. Ještě jednou “ Ježíškovi“  všichni moc děkujeme. Druhou polovinu měsíce jsme chystali a zdobili třídy na Den otevřených dveří ve škole. Pilně jsme tvořili. Oddělení Dráčků vyrobilo sérii akvárii. Tyto výrobky pak měly veliký ohlas z řad návštěvníků DOV. Podívejte se sami. Ke konci měsíce konečně letos napadl tak dlouho očekávaný sníh. Takže jsme se s dětmi dostatečně na něm vyřádili!!!

K. Mattesová

Prosinec u Dráčků a Lvíčat

Máme tu poslední měsíc v roce 2018, na který jsme se všichni těšili. Třídy jsme si vánočně vyzdobili, stejně jak stromeček a okna. Vyrobili jsme si několik ozdob a přáníček pro naše blízké. Díky adventnímu kalendáři také víme, jak rychle se Vánoce blíží. Středu před prázdninami jsme si zpříjemnili vánoční besídkou. Zazpívali jsme si koledy, povídali si o tradicích Vánoc, rozkrojili jablíčka, rozdali dárečky. Není nic hezčího než úsměv na dětských tvářích.
Vám Všem, kdo se dívá pravidelně na naše stránky, přejeme krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody.

K. Mattesová

K. Mattesová

Listopad u Dráčků a Lvíčat

V listopadovém měsíci jsme se rozloučili s podzimem a začali pokukovat po zimě. I když nám opět Martin sníh nepřinesl. Pustili jsme se do náročného tvoření dárečků k Rozsvícení vánočního stromku na náměstí.. Malovali jsme čerty, andělíčky a koncem měsíce jsme si vyrobili adventní kalendáře. Předvánoční nálada začíná.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

 

Říjen u Dráčků a Lvíčat

Letošní podzim je neobvykle slunný a teplý. Přesto naše téma bylo věnováno podzimu a podzimní přírodě. Pracovali jsme s přírodninami, vyráběli dráčky, vyšívali a „ukládali“ přírodu ke spánku. Na konci října jsme oslovili Halloween výzdobou družiny a dobrovolnými kostýmy. Naše činnost není zaměřená pouze na vyrábění. Hrajeme i spoustu různých her a soutěží. Tak na shledanou v měsíci listopadu.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

Září u Dráčků a Lvíčat

Začátek školního roku je vždy náročný. Nové děti, s nimi spjaté nové prostředí a nová pravidla. I pro ty starší a zapomnětlivé, jsme museli zopakovat pravidla školní družiny i jídelny a jak se chovat k ostatním. Hráli jsme různé seznamovací hry a začali vyrábět podzimní dekorace.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

Květen a červen u Dráčků a Lvíčat

Není to tak dlouho, co nám začal nový školní rok, byly Vánoce, Velikonoce a než jsme se nadáli je tu konec školního roku a s ním spoustu zážitků. Vyráběli jsme dárečky pro maminky, zdobili jsme naše jména, malovali a tvořili na téma: Léto a Cestování. Na „výpomoc“ jsme měli ve všech odděleních družiny praktikantku, která nám pomáhala i při MDD, kdy děti plnily nejrůznější úkoly s cílem najít poklad. V oddělení Lvíčat se “ zabydlel“ Komisař Vrťapka, s kterým jsme zahráli na detektivy a hledali tak i např. „Ukradené Korunovační klenoty“. V červnu nás navštívili žáci a učitelé ze Sládkovičova, kteří nám přivezli dárečky a dopisy. Tímto bychom se chtěli pro tento školní rok rozloučit a popřát všem krásné a slunné prázdniny. :-)

K. Mattesová, P. Sýkorová