Cesta na Stříbský mlýn, 4. A

1. června šli žáci 4. A a 4. B na výlet. Ráno nás čekalo testování. Bylo poslední v letošním školním roce. Pak jsme se mohli společně vydat na cestu.  Naše kroky směřovaly  podél pravého břehu řeky Jihlavy na Stříbský mlýn.

Co bychom o něm měli vědět?

Dostal jméno po Janu Stříbském z Kružce, který ho koupil roku 1586. Ovšem zprávy o něm jsou ještě o pár set let starší. K tomuto mlýnu se váže i několik legend. Nyní je mlýn zázemím pro sochaře Josefa Zahradníka.

Jeho sochy jsme obdivovali na  našem 1. zastavení – u tzv. „Ptačího hotelu“, který se tematicky věnuje ptactvu u řeky Jihlavy a okolí. Nachází se nedaleko za parkem Réna. V dřevěných sloupech jsou zde vytesány názvy okolních stromů v českém i latinském jazyce. My jsme se zde posilnili před další cestou a pořídili jsme si zde fotografie třídy.

Jakmile jsme dorazili na louku k mlýnu, usadili jsme se pohodlně do trávy. Někteří si házeli s míči, jiní nakupovali v místním občerstvení. Čas odpočinku nám rychle uběhl.

Na zpáteční cestě jsme si chvíli odpočinuli v parku na Réně. Na oběd jsme dorazili příjemně unavení zpět do školy.

Mgr. Jarmila Loudová