Vycházka za strakapoudem a liškou 4.A,B

V pátek 10.června jsme se vypravili na vycházku do okolí Ivančic. V přírodovědě jsme se učili o ekosystému les, řeka, louka, pole.., tak jsme se šli podívat na vše prakticky přímo do přírody. Lákadlem nám byl strakapoud a liška (dřevěné sochy), o kterých toho většina žáků moc nevěděla, i když jsou celkem blízko. Cestou jsme si zopakovali učivo hned několika předmětů – z ČJ vzory slov, která byla inspirována tím, co jsme cestou viděli, či koho jsme potkali – rybář, stromy…, PŘ – druhy obilí, rostlin a stromů, různé ekosystémy, Tv – pobyt v přírodě, chůze v terénu, VL – významné body v krajině, světové strany, HV – u studánky….V podstatě jsme se celou dobu učili, nebo učivo opakovali a ani jsme o tom nevěděli.

U strakapouda nás čekalo ještě jedno překvapení – studánka s kamennou žábou, kde jsme okolí trošku vyčistili podle kantáty Otvírání studánek od Bohuslava Martinů, kde se zpívá, že jen dětské ruce mohou studánce pomoci. Po malém občerstvení jsme pokračovali dále na kopec Réna k odpočívadlu U lišky, kde jsme sehráli ve skupinách scénku z části pohádky nebo bajky, kterou jsme si vybrali, povozili jsme se lišce na ocásku, vyfotili se a pokračovali jsme kolem divadla dolů do parku, kde jsme se občerstvili, abychom vydrželi už posledních pár stovek metrů do školy. Počasí nám přálo, a tak jsme se příjemně naladěni rozcházeli před školou domů, ani nám nepřišlo, že máme v nohách téměř 10km.

Fotky od Lucinky