Archiv autora: Otmar Němec

Březen u Dráčků a Lvíčat

Zimy už bylo dost, tak jsme naše třídy – družiny začaly probouzet do jarní nálady. Malovali jsme sluníčka, jarní květiny, ale i velikonoční dekorace. V pátek 22. března se počasí vydařilo a mohli jsme jako každoročně vynášet Morany. Z
Letkovského mostu jsme je hodili do řeky a procházkou je doprovodili až na Malovansko.  Tam jsme se zastavili na dětském hřišti, kde jsme se pořádně unavili. Měsíc jsme uzavřeli čtením nejrůznějších básniček a hádanek na jarní téma.

K. Mattesová, P. Sýkorová

Únor u Dráčků a Lvíčat

Tento měsíc byl velice krátký díky příjemným Jarním prázdninám. Ale i tak jsme si stihli vytvořit Valentýnky, nejrůznější karnevalové masky a pořádně ho “ roztočit“ na Pyžamovém party. Donesli jsme si spoustu dobrůtek, zahráli nevšední hry a zasoutěžili o malé ceny.

Leden u Dráčků a Lvíčat

….Další zimní měsíc za námi. Začátek měsíce, protože nám nenapadal žádný sníh, tak jsme si zimu vytvořili sami alespoň na papíře v podobě sněhuláků, zimních sportů nebo zasněžené krajiny. Oddělení Dráčků dostalo od Ježíška novou televizi, takže hlavně ranní družina ocenila velkou obrazovku při sledování pohádek. Ještě jednou “ Ježíškovi“  všichni moc děkujeme. Druhou polovinu měsíce jsme chystali a zdobili třídy na Den otevřených dveří ve škole. Pilně jsme tvořili. Oddělení Dráčků vyrobilo sérii akvárii. Tyto výrobky pak měly veliký ohlas z řad návštěvníků DOV. Podívejte se sami. Ke konci měsíce konečně letos napadl tak dlouho očekávaný sníh. Takže jsme se s dětmi dostatečně na něm vyřádili!!!

Chlapci 7. ročníku při práci se dřevem

V 7. ročníku mají možnost v rámci předmětu Praktické činnosti pracovat v dílnách již jen chlapci. V 1. pololetí vyráběli vánoční svícen. Novým pracovním úkonem (se kterým se v 6. roč. nesetkali) bylo dlabání (práce s dlátem a gumovou paličkou). Někteří také vůbec poprvé používali akumulátorovou vrtačku při vytváření otvoru na vrut pro svíčku. Práci jim v závěru pololetí jistě zpříjemnily některé nové nástroje, kterými jsme dovybavili naši školní dílnu.

Fotogalerie zachycuje chlapce při konkrétních pracovních úkonech na výrobku.

Mgr. Otmar Němec

Foto: Mgr. Otmar Němec

Žáci 6. ročníku při práci se dřevem

Žáci 6. ročníku pracovali v 1. pololetí v rámci předmětu Praktické činnosti na výrobcích ze dřeva – špalíku na broušení a hrací kostce. Při těchto již tradičních výrobcích se naučili obrábět dřevo (řezání, rašplování, pilování, broušení) a pochopili význam povrchové úpravy dřeva (moření, lakování). Práci jim v závěru pololetí jistě zpříjemnily některé nové nástroje, kterými jsme dovybavili naši školní dílnu.

Fotogalerie viz níže zachycuje žáky při konkrétních pracovních úkonech na jednotlivých výrobcích.

Mgr. O. Němec

Foto: Mgr. O. Němec

Prosinec u Dráčků a Lvíčat

Máme tu poslední měsíc v roce 2018, na který jsme se všichni těšili. Třídy jsme si vánočně vyzdobili, stejně jak stromeček a okna. Vyrobili jsme si několik ozdob a přáníček pro naše blízké. Díky adventnímu kalendáři také víme, jak rychle se Vánoce blíží. Středu před prázdninami jsme si zpříjemnili vánoční besídkou. Zazpívali jsme si koledy, povídali si o tradicích Vánoc, rozkrojili jablíčka, rozdali dárečky. Není nic hezčího než úsměv na dětských tvářích.
Vám Všem, kdo se dívá pravidelně na naše stránky, přejeme krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody.

Listopad u Dráčků a Lvíčat

V listopadovém měsíci jsme se rozloučili s podzimem a začali pokukovat po zimě. I když nám opět Martin sníh nepřinesl. Pustili jsme se do náročného tvoření dárečků k Rozsvícení vánočního stromku na náměstí.. Malovali jsme čerty, andělíčky a koncem měsíce jsme si vyrobili adventní kalendáře. Předvánoční nálada začíná.

K. Mattesová, P. Sýkorová