Archiv autora: Otmar Němec

Chlapci 7. ročníku při práci se dřevem a plastem

Praktické činnosti – dílny probíhaly v tomto školním roce až v jeho závěru – žáci si vyrobili z plechu podstavec. Při této aktivitě si vyzkoušeli pilování, broušení, nýtování, ohýbání a barvení.

S některými skupinami jsme ještě stihli vyrobit několik klíčenek z plastu.

V příštím školním roce si žáci 7. ročníků k těmto výrobkům ještě přidají dřevěný svícen a brousítko na tužky.

Chlapci 6. ročníku při práci se dřevem a plastem

Praktické činnosti – dílny probíhaly v tomto školním roce až v jeho závěru – žáci vyrobili pro své tatínky, dědečky nebo strýčky pomůcku do dílny – špalík na broušení. Při této aktivitě si vyzkoušeli řezání, rašplování, pilování, broušení, moření a lakování. Naučili se také zatloukat hřebíky do dřeva.

S některými skupinami jsme ještě stihli vyrobit několik klíčenek z plastu. Zájemci si mohli akumulátorovou vrtačkou vyvrtat do klíčenky díru. V příštím školním roce si žáci 6. ročníků k těmto výrobkům ještě přidají hrací kostku, háček, stojan na mobil.

Dívky 6. ročníku při práci se dřevem a plastem

Červen s Lvíčaty

Červnový měsíc jsme se více zaměřili na vyrábění – skládání z papíru, šití, ubrouskovou techniku aj. Měli jsme ,, týden u vody“, tatínkům jsme vytvořili přáníčka.

Protože nás čeká oprava třídy, děti se zapojily do úklidu a stěhování. Tímto jim samozřejmě ještě jednou děkuji.

Všem přejeme krásné prázdniny plné sluníčka.

p. vych. Pavla Sýkorová se svými Lvíčaty

Foto: Pavla Sýkorová

Čtení pro radost, 9. A, 9. C

Pro všechny, kteří si rádi přečtou hezkou povídku, je tu připraveno šest povídek, které napsali žáci 9. A a 9. C. Povídky nejsou upravené, jsou ve znění, v jakém je děti psaly.

Mgr. Renata Zimmermannová

Projekt – KOČKY 1. A

Během měsíce června žáci 1. A pracovali na druhém projektu. Tentokrát jsme si vybrali téma kočky. Děti pracovaly ve skupinách, učily se spolupracovat, rozdělit si jednotlivé úkoly, vzájemně se domlouvat, svoji práci ohodnotit a prezentovat ostatním skupinám. Během tohoto projektu jsme si vyzkoušeli myšlenkovou mapu, pětilístek, třídili informace, pracovali s jednoduchým textem, rýsovali a překreslovali obrázky podle osové souměrnosti. V prvouce jsme si také povídali o kočkách (jak vypadají, jaké jsou druhy koček, čím se živí, jak se o ně starat). Dětem se projekt moc líbil a už se těší na další.

Mgr. Dagmar Pelikánová

Foto: Mgr. Dagmar Pelikánová

Práce Broučků – červen

Broučci malovali nejen přírodu, motýly, brouky, ale mohli si je  prohlédnout i ve skutečnosti. Kočičky z kočiček, to byla také zábava. A víte o čem děti sní ? Prohlédněte si dveře do snů a fantazie.

ŠD Lvíčata

Usmálo se na nás štěstí a splnil se nám sen – po dlouhé pomlce jsme se opět sešli. Symbolicky jsme si připili džusíkem.

Vytvořili jsme si motýlkovou nástěnku, řešili dopravní situace a poslední dny byly hudební, plné notiček a hudebních nástrojů.  Ve volných chvílích jsme do ručiček vzali i jehlu a šili.

Jsme malé, ale šikovné. Mrkněte na naše výrobky.

Děti z lll. oddělení s p. vychovatelkou P. Sýkorovou

Foto: P. Sýkorová

Moje rodina, ŠD

Ukázka z tvorby žáků ŠD na téma „MOJE RODINA“ (probírali jsme s dětma rodinné příslušníky, popisovali bydlení, vytvářeli dekoraci, kterou si děti během tohoto týdne odnesou domů a vypracovávali různé pracovní listy…).

Vychovatelka Petra Fialová

Práce s programem Malování, 5. roč.

Žáci 5. roč. se v informatice učí cíleně vyhledávat na internetu, bezpečné komunikaci, zvládnout základní nastavení systému (nastavení zobrazení monitoru, myši, práce se složkou na ploše). Seznamují se také s jednoduchými programy pro práci s textem a grafikou. V rámci grafiky si každý vyzkoušel nakreslit libovolný obrázek v programu Malování (Win 10).