Archiv autora: Otmar Němec

Příprava pokrmů 7. ABC

Žáci sedmých ročníků si mohou každoročně vybrat volitelný předmět, který je bude provázet sedmou třídou. 20 žákyň si v letošním roce zvolilo „přípravu pokrmů“, kde se teoreticky, ale hlavně prakticky zapojují do přípravy nejrůznějších jídel. Jejich snaha byla již od října fotograficky dokumentována a vy se můžete podívat na výsledek:)

Za poslední měsíc došlo i v samotné třídě k velkým změnám. Vyměněny byly veškeré elektrospotřebiče –  dívky dostaly k užívání 3 sporáky se sklokeramickou deskou, myčku na nádobí a také lednici. Celá třída se rozzářila díky novým modro-žlutým lavicím a židlím.

Věřím, že v takto krásném prostředí se bude vařit jedna radost:)

Mgr. Lenka Málková

PŘEDVÁNOČNÍ DÍLNY

Pomalu se nám blíží adventní čas a s ním i rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Každoročně se u této slavnostní příležitosti pořádá malý adventní trh, kde školy, školky i další organizace nabízí k prodeji vlastnoručně vytvořené výrobky. Ani my jsme v pracovních činnostech nezůstali pozadu a uspořádali jsme si malou vánoční dílnu, ve které jsme z kolíčků na prádlo, korálků a drátků vykouzlili krásné vánoční ozdoby. Uvidíme, jak se budou na trhu líbit a jestli půjdou na odbyt.

Mgr. M. Kafková

Weby našich žáků

Konec minulého školního roku byl pro žáky volitelného předmětu Tvorba webových stránek ve znamení dokončování projektů na volné téma. Některé z webů stojí jistě za zhlédnutí viz adresy níže. Bohužel zde nejsou všechny práce, protože server Hostinger, podobně jako i jiné freewarové servery, ruší účty, které nejsou po dobu 30 dní navštěvovány (což byl přes prázdniny případ některých žákovských webů).

Mgr. O. Němec

http://1-sv-valka.g6.cz/ – Vojtěch Kubín, Petr Budil (1. světová válka)

http://www.zstgmivancice.cz/prezentace/07_ocima_zaku/index.html – M. Musil, D. Čožík (mapa školy)

Říjen u Dráčků a Lvíčat

Říjnový měsíc uběhl neobvykle rychle. Pobyt ve školní družině jsme si zpestřili společenskými hrami a podzimním tvořením… Protože nám počasí přálo, tak jsme i na hřišti jezdili na koloběžce, hráli si s míčem a skákali přes lano a švihadlo. Vytvořili jsme si pestré dráčky, ale také podzimní a halloweenské dekorace. Za každé oddělení jsme napsali dopis pro děti ze ŠD Sládkovičovo a poslali jim několik našich podzimních prací. Děvčata ze druhých a třetích ročníků napsala pohádkové příběhy na podzimní téma, která si můžete přečíst na nástěnce u vstupu do školy. „ Jsme malí, ale šikovní! “ … a ještě jedna věc … v tomto měsíci byl Den úsměvů. Usmívat bychom se ale měli každý den!

PODZIMNÍ TVOŘENÍ v pěstitelských pracích

Venku začíná padat listí, školáci sbírají kaštany a my jsme se rozhodli, že si kousek podzimu přeneseme i do školy.

V rámci předmětu PĚSTITELSKÉ PRÁCE tvořila děvčata ze tříd 6. C a 7. B podzimní výzdobu. Šesťačky naaranžovaly truhlíky, které teď zdobí okna u ředitelny. Jejich podzimní věnec jsme zavěsili do vestibulu školy. Sedmačky pomocí tavné pistole vykouzlily kaštanové závěsné koule.

V přiložené fotogalerii se můžete podívat na výsledek jejich snažení.

Mgr. Milana Kafková

Mgr. M. Kafková, Mgr. L. Málková

Broučci – září

Broučci v novém školním roce opět pilně pracují.

A jak se nám daří? Posuďte sami.

Foto: Libuše Burianová

Září u Dráčků a Lvíčat

Prázdniny nám rychle utekly a máme tu další školní rok, nové děti i nové plány.

Po seznamovacích dnech a zklidnění dětských tváříček, jsme se dohodli, že nově budeme vydávat časopis Družináček, s náměty jednotlivých ročních období. Nově si také budeme dopisovat s dětmi ze školní družiny Sládkovičovo.

Podzimní výzdoba vlaštovek, listí, deštníčků, dráčků, se stalo tradicí každého začátku školního roku. Můžete se sami přesvědčit, že děti v dnešní uspěchané době, umí vzít do ruky pastelky, nůžky i lepidlo. Na závěr měsíce jsme hromadně namalovali a poslali pohlednice Leničce, která je těžce nemocná. Ale velkou radostí pro ni jsou pohlednice ze všech koutů nejen naší republiky. Kdo by se chtěl přidat k nám, pošlete jí pohlednici na tuto adresu.

Lenička Konečná

Žižkova 2852

Karviná – Hranice

Za všechny děti děkujeme a přejeme Leničce brzké uzdravení.

Červen u Dráčků a Lvíčat

Poslední měsíc a jsou tu prázdniny! Počasí bylo celý měsíc slunné a teplé, a tak jsme k tomu přizpůsobili i náš program. Na letní téma se dá dělat spousta věcí:  povídat si o výletech, o prázdninách a také, jaké by to bylo letět na výlet balónem. Děti to natolik zaujalo, že si vytvořily vlastní cestovní kancelář a vyrobily i balóny. Ze vzduchu jsme se přesunuli do moře. Další oblíbené téma dětí. Vyráběli si nejrůznější dekorace a obrázky. Měsíc jsme zakončili v cukrárně. Malovali jsme zmrzliny, nanuky, ovocné nápoje a na rozloučenou si zašli do opravdové cukrárny na opravdovou zmrzlinu. A teď už se jen těšíme na naše vysvědčení a vysněné prázdniny. Všem přejeme pěkné počasí a krásné zážitky!

Foto: K. Mattesová, P. Sýkorová

VYCHÁZKA K RAKOVI

Všechny děti z družinek vyrazily na jarní vycházku.Kolem rybníka,pak po cyklostezce dorazily až k velkému dřevěnému rakovi.Tam byla volná zábava – skákání a prolézání.Pak následovala cesta zpět do školy,protože čas byl neúprosný.Vrátili jsme se všichni příjemně unavení.

Foto L.Burianová

VYCHÁZKA – BROUČCI

Další naší vycházku jsme směřovali k ovečkám.Paní vychovatelka přinesla staré pečivo.Na zatleskání ovečky přiběhli a mohli jsme je krmit.
Na cestě zpět jsme za Penzionem trénovali běh na Olympiádu ŠD.

Foto: L. Burianová