Po stopách Přemyslovců

V den rozdávání pololetního vysvědčení se žáci 7. B vydali do minulosti a navštívili středověk. Projektový den, který dostal název „Po stopách Přemyslovců“, se odehrával během pěti vyučovacích hodin a „sedmáci“ ve své aktivitě nepolevovali ani o přestávkách. Naše výprava začala vytvářením Alfaboxu na téma středověk, v čemž byly všechny skupiny, do kterých se žáci rozdělili, více než úspěšné. Pak je čekalo trochu žurnalistické práce. Natáčení reportáže třeba z bitvy na Moravském poli byla pro většinu nová zkušenost. Stejně tak rozhovor s přemyslovskými králi, kteří jsou již téměř tisíciletí po smrti, nebyl úplně běžnou záležitostí. V rámci bonbónového kvízu si všichni vyzkoušeli, co si pamatují z hodin dějepisu. Poté nakoukli pod pokličku divadelního umění, když měli za úkol ztvárnit obvyklé středověké činnosti, jako například pečení chleba nebo orání pole. Závěr byl věnován samostatné práci na výukové pomůcce pro ostatní žáky školy. „Sedmákům“ se celý den líbil a doufejme, že to pro ně nebyl poslední výlet do tajů české historie.

Mgr. Lenka Bílková Teclová