Olympiáda v anglickém jazyce

I v letošním roce se na naší škole uskutečnila olympiáda v anglickém jazyce. Datum bylo určeno krátce před pololetními prázdninami, na 28. ledna. Žáci druhého stupně byli rozděleni do dvou kategorií – mladší žáci 6. a 7. ročníků a starší žáci 8. a 9. ročníků. Obě kategorie měly za úkol zvládnout nejprve poslechovou část, kde měly prokázat pasivní znalost hlavního cizího jazyka. Od 14:00 na účastníky čekala konverzační část. Po vylosování tématu a krátké přípravě každý žák předstoupil před paní učitelky Bubeníkovou a Špidlíkovou a předvedl, jak mu to mluví.

Výsledky byly těsné, ale přesto se podařilo vybrat ty nejlepší. V mladší kategorii se na prvním místě umístila Hana Kopuletá ze 7. A, na druhém místě Adéla Janačíková ze 7. C a na třetím místě Adéla Gondeková ze 7. C. Mezi staršími žáky se vítězem stal David Purkert z 8. B, druhé místo obsadil Jan Nos z 9. B a třetí místo získal David Bubeník z 9. B. Výše jmenovaní za své výkony dostali ceny pro pobavení i poučení. Všem účastníkům děkujeme a doufáme, že se napřesrok na olympiádě potkáme znovu.

L. Bubeníková, D. Špidlíková, L. Bílková Teclová