Dopravní výchova, 4.A

Ve středu 17.5. 2017 absolvovali žáci třídy 4.A druhou část dopravní výchovy na hřišti u ZŠ v Oslavanech. Zde se nás ujala instruktorka, paní Sablová, která s námi opět prošla celé dopravní hřiště. Společně jsme si zopakovali jednotlivé dopravní značky i barvy na semaforech a ukázali si jednotlivé dopravní situace na křižovatkách, kruhovém objezdu, u železničního přejezdu a na zúžené vozovce. V učebně jsme si ještě nejdůležitější informace zopakovali teoreticky a pak už nás čekaly testy. Ty zvládly téměř všechny děti. A po úspěšných jízdách na kolech na dopravním hřišti si tak zasloužily průkaz mladého cyklisty.

Znalost dopravních předpisů je velmi důležitá. Dělá z nás správné cyklisty, kteří jsou bezpeční sobě i ostatním účastníkům silničního provozu.

Děkujeme proto trpělivým instruktorkám a těšíme se na příjemně strávené chvíle na kole.

Za žáky 4.A Mgr. Blanka Valnohová