Sluneční mozaika, 4.B

V praktických činnostech pracujeme často s papírem. Tvořili jsme z něho v posledních několika hodinách mozaiku slunce, na jehož pozadí byla jasná obloha. Většinou si děti oživily obrázek sluníčka přidáním očí, úst i nosu – vdechly mu tak lidskou tvář.

K tvorbě obrázku byla zapotřebí velká trpělivost. Žáci papír trhali na drobné kousíčky. Někteří vydrželi až do konce a měli jednotlivé dílky velmi detailně propracované. Tyto mozaiky působí samozřejmě nejlépe – téměř profesionálně. Všichni jsme se u práce pořádně zapotili. Odměnou nám byl pěkný výsledný efekt a závěrečné proměnění naší práce v užitkovou věc.

Obrázek se na závěr zalaminoval, a tak se proměnil v podložku pod hrníčky a skleničky na stůl. Udělá jistě radost našim nejbližším v domácnostech.

Letošní školní rok se pomalu chýlí ke konci a bude také pěknou vzpomínkou na slunečné dny na konci května ve 4. ročníku.

Snad bude sluníčko se stejnou intenzitou zářit a hřát po celé prázdniny. Už jsou na dosah.

Mgr. Jarmila Loudová a žáci 4. B