Karel IV. očima žáků 7. A

Ve výtvarné výchově jsme si s žáky 7.A připomněli 800. výročí narození českého krále Karla IV. Nejdřív jsme si pustili prezentaci o jeho životě. Dozvěděli jsme se mnoho o jeho povaze, rodině, vzdělání i díle, a kromě těchto informací jsme také v průběhu prezentace viděli řadu jeho vyobrazení, ať už dobových obrázků nebo novějších pojetí jeho podoby. Zaměřili jsme se na to, jak Karel IV. vypadal v různých fázích svého dospělého života, co jeho podobu charakterizovalo, a žáci se pak pokusili jednu podobiznu, jak si ji pamatovali, zachytit kresbou. Z kresby pak vytvořili jednoduchou grafiku technikou monotypu, usadili ji do rámečku a zlatým sprejem jsme připomněli dobový kolorit středověkých portrétů – zdobení rámů a pozadí obrazů plátky zlata.