Dopisy z Buchlovic, 3.A

Je to už dva měsíce, co žáci naší třídy zažili velké překvapení, po jarních prázdninách totiž naší třídě došly dopisy, které jsme vůbec nečekali.  Každý žák obdržel jeden dopis se svým jménem.  Rozdělali jsme je všichni zároveň a ihned jsme si je museli přečíst a chtěli na ně odpovědět, psaly nám totiž děti z Buchlovic…

Snímek 069

Na začátku to byla jen snaha dvou učitelek o to, aby se děti zkusily vyjádřit formou dopisu a zjistit pár informací, ale ne o nějakém fiktivním kamarádovi, ale skutečném stejně starém dítěti. Byla to náhoda, že zrovna učíme s pí. uč. Poláškovou z Buchlovic stejný ročník, o to větší byla naše radost, když se z jednoho napsaného dopisu stává postupně malé přátelství dětí z různých škol. Hned po prvním dopisu měli naši třeťáci spoustu otázek, zajímali se, kde Buchlovice leží, jak vypadají kamarádi, se kterými si budou psát atd.  Také při prvním dopise zaznělo přání, abychom se mohli potkat osobně.  Vše jsme se postupně snažili zjistit.
Sice jsou Buchlovice od nás vzdálené asi 90km, ale pro nás to rozhodně při dopisování není žádná dálka.  Na dopisy se všichni hrozně těšíme, ptáme se na různé věci, co nás o tom druhém zajímá a i naši kamarádi z Buchlovic mají spoustu otázek. Dopisy si čteme nahlas, každý se chce pochlubit, co mu kamarád z Buchlovic píše a také, co on napíše jemu. Také jsme si už vyměnili pár informačních letáků o našich městech. Děti si v dopisech posílají i malé dárečky nebo své fotky, některé děti se spojily přes mobilní telefon…
Teď už toho o sobě  hodně víme, tak jen aby se vydařilo naše setkání, které je naplánované na konec května. Už se moc těšíme, až se potkáme společně v naší škole a budeme si povídat nejen o sobě.  Naši třeťáci mají plno nápadů, jak setkání prožijeme. Určitě nezapomeneme ukázat naši školu a naše město, také zkusíme změřit naše vědomosti v různých soutěžích. Jsem moc ráda, že rodiče děti v dopisování také podporují a moc jim děkuji za pomoc při realizaci návštěvy našich kamarádů z Buchlovic. Vypadá to, že se do Buchlovic možná ještě letos také podíváme.  Jsem ráda, že se zaseté semínko v podobě dopisu rychle ujalo a už se moc těšíme na návštěvu našich kamarádů a čekáme, co z toho vzejde dál.

Za žáky 3.A Mgr. Eva Skálová