Písmena jako živá

]Žáci 9. ročníku se dlouhodobě zabývali úlohou písmene a jeho užití: začali jsme secesním ornamentem jako ozdobnýnm prvkem knihtisku na přelomu 19. a 20. století. Pak se žáci pokusili o velkoformátové obrazce vytvořené pomocí písmen a symbolizující komunikaci mezi lidmi, sdělnost informací, chaotických a zahlcujících, ve kterých se snažíme orientovat.
Pak jsme zkusili písmena „oživit“ a pomocí stínů vlastních těl vytvořit jednotlivá písmena, a následně taky celá slova.
Upravená písmena pak žáci použili v kompozici s dokreslenou fotografií při tvorbě plakátu k filmu, písmena v různých podobách a jako součást loga zvětšovali kresbou, a nakonec celý seriál prací završili tématem knihy a písmen: vytvářeli ze starých knih nové objekty.