Štíty a meče (7.r.)

Se žáky 7. ročníku jsme se ve výtvarce podívali na skok do středověku a zaměřili jsme se na rytíře a jejich rodové erby. Každý žák si navrhl vlastní rodový erb a vytvořil tak součást své „rytířské zbroje“ – štítu, k němuž neodmyslitelně patří i zbraň, nejlépe meč. Vznikla tak dvojice objektů vyrobených z kartónu, drátků, provázků a zbytků plechu – štít a meč. Mnozí si místo meče vyrobili i jinou adekvátní zbraň – sekeru, kladivo, kyj, dýku… Fantazii jsme meze nekladli.
Středověké téma jsme doplnili tématem vitrážových oken – a ani tady jsme fantazii neomezovali: tématem nebyla nápodoba, ale návrh barevného, různě tvarovaného okna. Tak trochu jsme propojili námět ze středověku s moderní architekturou, když jsme si připomněli i návštěvu vánoční Vídně, kde jsme viděli architektonické realizace Friedensreicha Hundertwassera a jeho širokou škálu různých oken. Spojením několika oken dohromady pak vznikla „zeď“ domu.