Karneval – projekt 3.A,B

Karnevaly se pořádají nejčastěji v masopustním období, které končí popeleční středou (letos 18.února). Český název karneval pochází z latinských slov „carne vale“, což v překladu znamená „sbohem maso“. Značí 40denní postní období před Velikonocemi, začínající od Tří králů. Společným znakem masopustu a karnevalu je nezávazné veselí, tanec, zpěv a hudba. Nejčastěji se organizují maškarní bály pro malé děti, kde se děti převlékají za různá zvířata, nebo pohádkové bytosti. Vstup na zábavu je povolen pouze v maskách nebo škraboškách.

My jsme s dětmi v hodině slohu vytvořili plakáty, které zvou všechny zájemce na takovou veselici. Na té nesmí nikdy chybět veselý klaun, který rozesmívá všechny děti. Zvířata jsme si vyrobili z ruliček od toaletního papíru, všechny činnosti děti velmi bavily. A to je dobře! Vždyť dobrá nálada prodlužuje život a zahání všechny starosti.

Mgr. Válková Veronika, Mgr. Skálová Eva

Zvířata z ruliček od toaletního papíru.