Poznáváme svět – tropické deštné pralesy, pouště a savany – 5. A

Poznáváme svět – tropické deštné pralesy, pouště a savany

Tentokrát se každý z  nás

vydal poznat tropický pás.

Při první zastávce na rovníku

cítili jsme se jako ve skleníku.

Bylo horko, pořád pršelo,

přesunout do savany se nám zachtělo.

Dávej pozor na savaně,

ať tě hladový lev nedostane.

Zdárně jsme to přežili,

domů jsme se vrátili.

Motivační báseň popisuje naše další kroky za poznáním. V přírodovědě nyní putujeme napříč podnebnými pásy. Svoji výpravu jsme zahájili na rovníku a budeme postupovat až k polárním pustinám.

Současné učivo prolínáme do vše předmětů.V matematice jsme například počítali, kolik hodin prospí lev, zjistili jsme mnoho dalších zajímavostí ze živočišné říše.

Ve výtvarné výchově jsme si živočichy namalovali plasticky. Bylo nám v dalekých končinách velmi příjemně. Naše interaktivní tabule nám umožňuje cestovat kamkoli na světě, prožívat za zvuků hudby daných krajů či přírody to, co mohou na vlastní oči vidět jen ti, kteří tato místa opravdu navštívili.

Tvořili jsme interaktivní nástěnku, pracovali jsme se žákovskými tablety, mobilními telefony, které jsou již nyní součástí téměř všech předmětů.

Žáci 5. A a Mgr. Jarmila Loudová