Projekt škola – co nám dává učení a vystihuje naši školu, 5.A

V rozhovoru s panem ředitelem jsme se dozvěděli, že se název naší školy opakovaně měnil. Na současný název jsme patřičně hrdí. Paní učitelka ke každému počátečnímu písmenu utvořila přídavné jméno či slovní spojení, které naši školu vystihuje. K písmenu Y  bylo třeba čerpat z anglického jazyka.

Každý maloval jednotlivé dílky – písmena, květy a další ozdobné prvky. Paní učitelka připravila tabuli z papíru. Natřela ji tuší. Následně všechny prvky na několikametrový  plakát umístila a přilepila.

Jednalo se o mnoho hodin práce, ale škola si naše úsilí plně zaslouží. Podporuje nás v kreativitě a poskytuje nám vzdělání i prostor pro chvíle oddechu.

Následně jsme vytvořili další plakát. Je na něm moudrá myšlenka o učení. Umístili jsme ji na modrý poklad – symbolizuje oblohu plnou motýlů. Plakát zdobí i  květy. Plně vystihuje centrální text: Učení nám dává křídla.

V projektu škola nyní dále pokračujeme. Pracujeme na dalších velkých formátech plakátů. Co bude jejich obsahem? Nechte se překvapit.

Mgr. Jarmila Loudová