Krajina pod sněhem – výtvarka v 6. A

Co se stane s krajinou, když ji přikryje sněhová peřina? Jak se promění? A jak vypadá sníh? Má nějakou barvu? A jak vypadá krystal sněhu zblízka? Může se vločka vidět v zrcadle?
Na tyto a další podobné otázky hledali „výtvarné“ odpovědi žáci 6. A v hodinách výtvarné výchovy: kousek utržené fotografie krajiny v různých ne-zimních obdobích domalovali temperou na velký formát a zkoumali „barvu“ sněhu, odstíny bílé a modré, a sledovali přitom linie krajiny (kopce, hory, louky, jezera, stromy), které zůstaly patrné i po zapadání krajiny sněhem. Tvůrčí atmosféru jsme podpořili poslechem Vivaldiho Čtvero ročních období, respektive skladby Zima.
Jednu sněhovou vločku (krystal) pak žáci „zvětšovali“ vystřihováním z papíru a zkoušeli přenést její „odraz v zrcadle“ negativní malbou v kontrastu černé a bílé.