Divadlo RADOST rozdává radost, 4. A

Dne 7. února jsme navštívili s žáky 3.-5.. ročníků divadlo Radost v Brně.

Čekalo nás představení s názvem Pipi Dlouhá punčocha. Inscenace nám potvrdila, jak skvělou spisovatelkou byla Astrid Lindgrenová. Ačkoli je příběh knihy většině dětí  důkladně znám z knižní podoby a filmového zpracování, všichni jsme se těšili. Byli jsme velice zvědavi na jeho divadelní pojetí. Napínavé příběhy s Pipi Dlouhou punčochou, plné neobvyklých dobrodružství a radosti, nás zavedly do světa neomezené dětské fantazie a hravosti.  Ocitli jsme se během představení na tradičním jarmarku, ve škole i na tichomořských ostrovech. Hlavní hrdinka zkrotila tygra a zachránila všechny před skutečnými piráty.

Také máte rádi humorné příběhy Pipi Dlouhé punčochy? Pak se vydejte i vy na některou reprízu tohoto představení se svými dětmi, či vnoučaty.

Všechny nečekané příhody se během 90 minut  v rychlém sledu odvíjely před našima očima.

Viděli jsme desítky krásných kostýmů a  efektů, které divadelní scéna umožňuje. Slyšeli jsme rytmickou hudbu.

Celé představení bylo plné vlídného a laskavého humoru. Rozehřálo duši všech dětí i dospělých. Společné chvilky protkané smíchem a veselím zpestřily naše školní prožitky.

Jen neradi jsme se vraceli zpět do reálného světa.

Střípky radosti budou ještě dlouho doznívat v našich srdcích.V příštím roce se do divadla RADOST určitě vrátíme.

Mgr. Jarmila Loudová