GEOCACHING ve školním prostředí, 5.B

Žáci 2. stupně ze třídy 8. A si pro děti z 5. B připravili originální zpestření výuky – jednoduchou verzi geocachingu. Tato hra dnes stojí na pomezí vzdělávání, turistiky i sportu.

1. únor, kdy jsme se vrátili po jarních prázdninách opět do školních lavic, byl pro nás plný překvapení.

Žáci se ve skupinách vydali hledat ukryté texty.  Byly rozmístěny ve volně přístupných vnitřních prostorách školy. Každá skupina dostala přesné písemné instrukce, jež měly směřovat děti správným směrem. Nahrazovaly navigační systémy GPS, které jsou běžně při těchto aktivitách využívány.

Hráči putovali školou ve trojicích, jejich cílovým stanovištěm byla naše kmenová třída. Nalezené zprávy se nesbíraly. Určení členové týmu si je pouze zaznamenali a ponechali je na původních místech.

Nápaditá hra nám příjemně zpestřila část pondělního dopoledne. Rozvinula naši schopnost spolupracovat, pozorovat terén a soustředit se. S rozluštěnými texty jsme následně pracovali v hodině ČTENÍ.

Děkujeme žákům 8. A a paní učitelce Bubeníkové za přípravu. S radostí jsme se na chvíli stali geocachery.

Těšíme se na další nové ojedinělé nápady.

Mgr. Jarmila Loudová