Příroda v zimě, 4. B

Letošní rok nám konečně přinesl zimní počasí. Už jsme se smířili s tím, že opravdová zima netrvá dlouho. Ale uvidíme! O to více si zdobíme okolí své třídy zimními motivy krajiny.

Když jsme v přírodě probírali učivo o společenstvu lesa, učili jsme se, jak rozeznávat zimní živočichy podle zvuků, stop. Připomněli jsme si, kterak pomáhat zvířatům v zimním čase.

Přestože si s námi „matka příroda“ pěkně pohrává a zatím jsme mnoho způsobů pomoci nepoužili,neodradilo nás to.

Uložili jsme si nově získané poznatky do příštích let, nakrmili jsme alespoň stálé ptactvo.

Pro navození zimní atmosféry ve škole jsme malovali stromy obsypané vločkami sněhu, na stromy jsme zavěsili krmítka. Vypadá-li to v okolí vašich obydlí také tak, pak patříte k těm, kteří jsou ohleduplnými milovníky přírody. Snad bude těchto lidí každou zimu přibývat. Do krmítek jsme nasypali a přilepili skutečné zrní.

Kdybychom otevřeli okna dokořán, jistě by se k nám někteří ptáčci vydali za potravou. Zkombinovali jsme v naší tvorbě řadu doposud osvojených malířských technik. Vznikly plastické práce plné sněhu, zimní atmosféry – opravdová “ zimní idylka“.

Těšíme se na dny plné zimních radovánek, vážíme si každého dne, kdy nás zima obdaří sněhovou nadílkou.

Pevně věříme, že se vám naše obrázky budou líbit. Děkujeme všem, kteří na zvířátka

v zimě myslí.

Za kolektiv žáků 4. B Mgr. Jarmila Loudová