S čerty nejsou žerty, 4. B

Kdopak se rád čertí?

Mají rádi špínu prach,

budí v lidech strach.

Pokud jste tipovali, že jsou to čerti, máte pravdu. Většinou jim v pohádkách byly přisuzovány ty nejhorší vlastnosti. Děti znají desítky pohádek, kde vystupují, ale už se dnes těchto postav nebojí tolik jako dříve.

O čertech existuje mnoho ustálených rčení. Tato stvoření vždy přitahovala fantazii lidí. My jsme si kresbou pekelníků a výrobou dekoračních čertíků na kornoutech a na špejlích připomněli, jak rychle míjí čas. Do příchodu Mikuláše a jeho družiny zbývá jen několik týdnů. Copak nám asi nechá za okny? Naplní naše kornouty až po okraj? Uvidíme.

Těšíme se na sladkou nadílku a doprovodný program, kdy bývá čertíků a andílků naše město plné. Jakmile se objeví mezi námi, víme, že jsme zase o krůček blíže Vánocům.

Za kolektiv žáků 4. B Mgr. Jarmila Loudová