Vánoční svátky ve 3. B

Vánoční svátky

Adventní čas je v plném proudu. Děti si denně otvírají okénka v adventním kalendáři, který jsem jim zaplnila sladkostmi.

Již druhý týden máme nastrojený stromeček a ráno nás vítají při vstupu do třídy koledy. Zapalujeme si svíce na adventním věnci, těšíme se na příchod Vánoc.

Připomínáme si vánoční obyčeje. Seznamujeme se s tradicemi Vánoc nejen v naší vlasti.

Kdo nosí dárky dětem v anglicky mluvících zemích?

Přináší je Santa Claus – statný dědeček v červeném kožichu s dlouhými bílými vousy. Malovali jsme ho ve výtvarné výchově. Různé odstíny tváře ošlehané mrazem a odlišná barva očí byly jediné detaily, kterými se portrét Santy lišil.

Co jsme se o této osobě dozvěděli?

Přijíždí ze severního pólu na saních se sobím spřežením.

Do domu se spouští komínem. Dárky naděluje do velkých punčoch zavěšených na krbech a pod stromeček až ráno 25. prosince. Vydrželi bychom čekat celou noc, zda se nám vyplní naše tajná přání?

Příjemnou vánoční atmosféru a pohodové sváteční chvíle v kruhu rodiny vám přejí žáci 3. B.

Za kolektiv žáků 3. B Mgr. Jarmila Loudová