Květen a červen u Dráčků a Lvíčat

Měsíc květen je plný sluníčka, rozkvetlé louky a voňavých květů, na stromech poletujících motýlků a včeliček. Tomuto pestrému tématu jsme se věnovali téměř celý měsíc. Ten jsme zakončili besedami o rodině, výletech a chováním na cestách. S úsměvem na tvářích jsme chystali dárečky pro maminky v podobě přáníček, květin a nejrůznějších ozdob.

10. květen – svátek všech maminek:

„Sladkou pusu jak med,

pošlu Ti ji mámo hned.

Letí, letí pusinka,

dostane ji maminka.“

Na konci měsíce nás navštívila slečna Jana, praktikantka, která s námi byla celé tři týdny. Všechny děti si získala hned první den svým přístupem a úsměvem. Poslední den jsme se s ní rozloučili oslavou Dne dětí, kterou jsme nachystali na 29.května. Děti ten den plnily úkoly, týkající se hlavně přírody, v družstvech na školním hřišti. Zakončením bylo hledání pokladu. Každé oddělení si našlo ten svůj. Jelikož to byl sladký poklad, dlouho nám nevydržel. Den se nám vydařil a to bylo to hlavní. Do konce školního roku nepočítáme měsíce, ale už jenom dny. Ty věnujeme různým hrám a povídáním o prázdninách. Tímto se také letos s Vámi loučíme a přejeme všem krásné, teplé a slunné prázdniny.

K. Mattesová, P. Sýkorová