„Děvčátko Momo a ukradený čas“ (5.A)

„Děvčátko Momo a ukradený čas“

Ve středu 18. února jeli žáci 4. a 5. ročníků do divadla Polárka. Čekalo na nás představení německého autora Michaela Endeho. Proslavil se zejména dílem Nekonečný příběh.Ten se ve své filmové podobě vrací pravidelně na televizní obrazovky.

I naše hra byla kombinací pohádkového románu a světa fantazy.

Příběh “ Děvčátko Momo a ukradený čas “ se odehrával v současnosti. Ukazoval nám, co nás okrádá o čas. Lidé v příběhu postupně podléhali zlodějům času. Ti jim loupili vše smysluplné, krásné a důležité. Právě dívenka Momo dokázala všem lákadlům odolávat a s pomocí moudrého Mistra Hóry a želvy Kasiopeji vrátila lidem ztracené štěstí a dobrosrdečnost.

Ve hře se objevovala řada zajímavých světelných efektů. Před představením jsme se vyfotili v odpočinkových prostorech. I když je divadlo Polárka malé, všichni jsme si volnější dopoledne patřičně užili.

Během představení byla i krátká pauza. Natrénovali jsme si, jak probíhají opravdová představení v divadlech.

Pevně věřím, že hlavní poselství hry si odnesl každý malý divák s sebou ve svém srdci.

Dávejme přednost hrám se svými přáteli před sezením u počítačů.

Mgr. Jarmila Loudová a žáci 5. A