Dopravní výchova 4.B

Dne 1. 10. jsme se  žáky absolvovali  teoretickou a praktickou přípravu malého cyklisty. Brzy ráno jsme odjeli do Oslavan na dopravní hřiště, kde se nás ujaly paní učitelky. Nejprve si žáci prohlédli hřiště, dopravní značky a naučili se teoretické jízdě na kole. Důraz byl kladen na dodržování přednosti zprava, ukazování změny směru jízdy a na respektování ostatních účastníků silničního provozu. V učebně byla dětem puštěna videa o malém cyklistovi – Výbava jízdního kola, Bezpečná jízda na kole, Křižovatky a kruhový objezd, Viditelnost cyklistů a Odbočování a předjíždění na kole. Potom si už děti prakticky vyzkoušely jízdu zručnosti a jízdu na hřišti s respektováním všech dopravních značek.

Všem se to moc líbilo, i když jsme trochu zmokli. Už se těšíme na jaro, kdy nás čekají testy.

Mgr. Veronika Válková