Bubliny

Výtvarná řada v 7. ročníku

Žáci sedmého ročníku letos na podzim začali výtvarku experimentováním s tvary a barvami na téma Bublina.

Nejprve jsme na školní zahradě zkoušeli vytvořit zajímavé objekty pomocí bublin z bublifuku  a jejich spojováním k sobě – vznikly různé útvary na zemi, v trávě, na lavičkách, na keřích i ve vzduchu. Přitom jsme pozorovali jejich tvar průsvitné koule, který se proměňoval tím, jak se bublina pohybovala, a také barvy, které odrazem světla od povrchu bubliny a jeho rozkladem vytvářely barevné spektrum.

Další experiment se už uskutečnil ve třídě – vodu z bublifuku jsme obarvili a foukali barevné bubliny na papír, kde se otiskovaly. Žáci z těchto otisků vytvářeli zajímavé barevné kompozice.

A nakonec měli žáci za úkol zachytit tvar koule, průhlednost a jemné spektrální barvy technikou akvarelu. Úplný závěr pak představovala kresebná studie koule jako prostorového objektu.

Fotky 7.A:

Fotky 7.B: