Velikonoční  kraslice, 5.B

K velikonočním tradicím patří zdobení vajec- tvorba kraslic. Lidé vytvořili v průběhu let k tomuto účelu neuvěřitelné množství technik.

Ozdobit vyfouknutá vejce bývá pro menší děti velmi obtížné. Jsou velice křehké. Pro manipulaci s nimi je zapotřebí cit, zručné ruce a trpělivost.

V letošním roce jsme nezdobili reálná vejce, přesto jsme na tuto tradici nezapomněli. Kreslili jsme různé vzory kraslic vodovými barvami a voskovými pastely na větší formát papíru. Obří kraslice nám poskytly dostatek prostoru k uplatnění naší fantazie. Možná si někdo z dětí troufne aplikovat některé vzory i při zdobení vajec doma. Odměnou pro děti za jejich snahu byly perníčky napečené paní učitelkou.

Jak se žákům obrázky kraslic vydařily, posuďte sami na fotografiích.

Všem našim příznivcům přejeme veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a mnoho jedinečných okamžiků v kruhu rodiny.

Mgr. Jarmila Loudová