Kniha – nejlepší přítel člověka, 5. B

Návštěva knihovny

V úterý dne 13. března zavítali žáci 5. B do knihovny. Paní knihovnice představila dětem v úvodu připraveného programu základní znaky fantasy a sci-fi literatury. Seznámila je s jednotlivými skupinami těchto žánrů a některými domácími i zahraničními autory. Děti si pak vybraly z pestré nabídky knih na výstavce ty, které je nejvíce zaujaly.

Každý si našel své pohodlné místečko k četbě a do vybrané knihy se na několik minut začetl. Poté se chopily slova samy děti. Knihy ostatním stručně představily.

Mnozí žáci si knihu, do které se na chvíli začetli, ihned vypůjčili.

Podle pranostik máme ještě v březnu a dubnu trávit čas  v teple doma. Knihy pro nás zajisté budou velmi dobrými přáteli pro chvíle oddechu.

Mgr. Jarmila Loudová