ANTISTRESOVÝ DEŠTNÍK, 5.B

Nedávno jsme v hodinách výtvarné výchovy malovali vlastní návrhy deštníků.

Přinesla jsem dětem do hodiny starší deštník, abychom měli srovnání s reálným designem tohoto užitečného vynálezu. Nebyl zdaleka tak pěkný jako jejich návrhy, a tak jsem se rozhodla, že nám poslouží k originálnímu účelu.

Všichni žáci nakreslili drobnější obrázek, který by podle jejich mínění mohl kolemjdoucí upoutat a pozvednout jejich ne vždy veselou náladu. K obrázku děti připojily

i krátké vzkazy, jež by ostatní mohly povzbudit, rozveselit. Našly si na plátěném povrchu místečko pro svou práci, obrázek se vzkazem na povrch přilepily.

Výsledná práce mi vykouzlila úsměv na rtech, což posílilo moji víru v to, že pro dobrou náladu stačí opravdu i maličkosti. Když jsem se začetla do jejich slov, zaplavil mě pocit radosti.

Deštník již nebude sloužit jako ochrana před deštěm, nýbrž před špatnou náladou a stresem, kterého je kolem denně dost a dost. Budeme ho zajisté v mnoha situacích potřebovat.

Myslím si, že by se podobný antistresový deštník hodil do každé domácnosti.

Pokud zavítáte do naší školy se špatnou náladou, navštivte nás. Rádi vám náš antistresový deštník na chvíli zapůjčíme.

Mgr. Jarmila Loudová

Příklady vzkazů dětí: „Buď v poho!“

Se špatnou známkou musíš bojovat.

Usměj se.

Zdravíčko.

Buď rebel.

Směj se jako já.

Usmívej se a rozdávej radost.

Nenechej se ničím rozhodit.

Úsměv pomůže všem.

Kamarády buďme všem, společně vše dokážem.

Úsměv máš na rozdávání.

Nebuď smutný, buď zdravý.

Hezký den.

Mějme se rádi.

deštníky 024 deštníky 025 deštníky 028 deštníky 029 deštníky 030 deštníky 031 deštníky 032 deštníky 033 deštníky 034 deštníky 035 deštníky 036