Den Země, 4.A

Už řadu let je 22. duben nazýván Den Země. Žáci 4.A se opět po roce zapojili do tohoto projektu, jehož smyslem je uvědomit si dopady ničení životního prostředí a tedy i důležitost ochrany naší planety Země. Letos jsme však tento ekologicky motivovaný svátek oslavili netradičně kvůli počasí až 3. května.

Na Réně na nás čekal pan Lang se sazenicemi stromků. Nejprve jsme mu pomohli při sázení mladé višně u řeky Jihlavy nedaleko našeho loňského stromu jírovce. Pak už jsme zamířili do lesní školky, kde jsme měli možnost vyzkoušet si sázení mladých borovic. Postup jsme si pamatovali z loňského roku, takže po jeho krátkém připomenutí jsme se mohli pustit do práce. U té nám trpělivě pomáhaly také lesní dělnice.

Práce nám šla od ruky a počasí se vydařilo, takže jsme na Réně strávili příjemné dopoledne. Za ně děkujeme především panu Langovi, ale i jeho lesním dělnicím. Jsme rádi, že jsme opět mohli pro naši modrou planetu Zemi něco dobrého vykonat.

Za žáky 4.A Mgr. Blanka Valnohová