Podzim ve 2.A

V září a říjnu se žáci 2.A v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností věnovali různými technikami tématu Podzim. Trhanou papírovou koláží si vytvořili vlastní mísy s ovocem, suchými pastely a tuší nakreslili vlaštovky na drátě, temperovými barvami si tupováním houbičkou vytvořili krásně zbarvené podzimní stromy a stříháním i lepením barevných papírů si vyrobili pestré papírové draky. Všechny techniky zvládli žáci bez problémů, jen vázání mašliček na ocas dráčkům dalo některým žáčkům zabrat, ale nakonec to většina dětí zvládla. Společnou prací všech byl velký podzimní strom nakreslený voskovými pastely, na který pak každý obtiskoval nabarvené listy.

Velmi příjemná atmosféra vládla při výrobě papírových deštníků, na jejichž druhou stranu si pak všichni vzájemně psali své kladné vlastnosti a dovednosti. Už během psaní se nemohli dočkat, až si budou moct přečíst, co hezkého o nich napsali jejich spolužáci. A někteří se pak dokonce velmi divili, co si o nich druzí myslí. Snad je slova ostatních příjemně pohladila po duši…