Dopravní výchova ve 4.A

Ve čtvrtek 15.9. 2016 absolvovala třída 4.A dopravní výchovu na hřišti u ZŠ v Oslavanech. Krásné slunečné počasí nám přálo a cesta autobusem tam i zpět proběhla bez problémů. V Oslavanech se nás ujala instruktorka, paní Sablová, která s námi prošla celé dopravní hřiště. Společně jsme si vysvětlili jednotlivé dopravní značky i barvy na semaforech a ukázali si jednotlivé dopravní situace na křižovatkách, kruhovém objezdu, u železničního přejezdu a na zúžené vozovce. V učebně jsme si ještě vše zopakovali teoreticky, popsali výbavu cyklisty i jeho kola a pak nás už čekaly praktické jízdy na kolech na dopravním hřišti a jízdy zručnosti. Nebylo vůbec jednoduché všechno si správně uhlídat, ale všichni žáci se snažili a zvládli jízdy bez úrazu. Věřím, že do příštího setkání v Oslavanech drobné nedostatky dotrénujeme, aby všichni žáci mohli získat svůj „řidičský průkaz na řízení kola“.

Děkujeme oběma instruktorkám za trpělivost a těšíme se na naše jarní setkání na dopravním hřišti.

Za žáky 4.A Mgr. Blanka Valnohová