Podzim u Broučků začíná

Podzim začíná nejen v přírodě, ale i v družince. Broučci pilně pracují a jde jim to. Pár pavučinek je ještě z minulého školního roku, ale hodí se k babímu létu. S koncem prázdnin se děti ze druhého ročníku symbolicky rozloučily koláží s lodičkou, prvňáčci si zase vystřihli podzimní sluníčko. Kočky jsou ilustrací ke knize, kterou jsme společně četli. V září se houfují vlaštovičky a těm našim to na drátech obzvlášť sluší, některé už i letí. Sovy jsou zase jako symbol moudrosti. Zelí hlídají veselí strašáci a z trávy září červené muchomůrky. K podzimu v družince neodmyslitelně patří ježci a barevné listy. Obkreslením listů a zapíjením barev děvčata vytvořila podzimní skřítky. Dříve než jsme šli společně pouštět draky na hřiště, vypustili jsme ty malé, papírové nad naší malovanou krajinou. Vzpomínáte, jak jste chodili pouštět draky vy, jako děti?

Vaši BROUČCI
Foto: L. Burianová