Archiv autora: Dagmar Šacherová

Turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 14.4. se uskutečnil turnaj ve vybíjené v místní hale Ivančice.Naši školu reprezentovala dvě družstva jedno chlapecké a druhé dívčí, obě se snažila získat medaili, ale podařilo se to jen dívkám, ty vyhrály a postoupily do okresního kola. Chlapci skončili na pěkném 5.místě a odnesli si řadu nových zkušeností.

Okresní kolo turnaje ve vybíjené se konalo v Pohořelicích  úterý 19.4., naše dívky odehrály 6 zápasů a o jeden bod skončily na pěkném 2. místě.

IMG_4402 IMG_4416 IMG_4417 IMG_4419 IMG_4420 IMG_4421 IMG_4430 IMG_4432

Návštěva Planetária a Kasemat

V úterý 15.9.2015 jsem my, žáci pátých tříd, odjeli do Brna, abychom  shlédli výukový program Úžasné planety v místním  Planetáriu. Představení bylo velmi poučné, ocitli jsme se ve vesmíru mezi planetami a  získali o nich spoustu nových informací, které jistě využijeme ve výuce Přírodovědy. Po cestování vesmírem následoval malý kvíz, prohlídka hvězdné oblohy a celá navštěva Planetária byla ukončena  nákupem suvenýrů.

Kolem půl jedenácté jsme odjeli, abychom shlédli nejznámější vězení-Kasematy na hradě Špilberk.Pan průvodce a paní průvodkyně nás vřele přivítali, rozdělili do dvou skupin a odvedli do Kasemat.Výklad byl velice poučný, zábavný. Posledn, co nás čekalo byla rozhledna a návštěva místní lékarny.Spokojení plní dojmů a zážitků jsme odjížděli do Ivančic.

Západ slunce

Někteří z nás byli během prázdnin u moře, kde každý den mohli vidět zapadající slunce a jeho odraz ve vodní hladině.Děti se snažily tuto příjemnou vzpomínku na léto nakreslit tuší a suchými pastelami.

Vzpomínky na prázdniny

Kufr patří k cestování, proč do něj nezbalit vzpomínky na prázdniny.

Turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 9.4.2015 se uskutečnil turnaj ve vybíjené, kterého se účastnili vybraní žáci 4. a 5. ročníků. Celkem se přihlásilo 6 družstev v kategorii otevřené, tj. chlapci a dívky.
Hráči se utkali se všemi družstvy a skončili na 5. místě.

Minipřehazovaná

Turnaj v minipřehazované

Již potřetí se naše škola účastnila turnaje v minipřehazované. Okrskové se kolo se konalo ve sportovní hale Ivančice dne 4.3.2015. Naši školu reprezentovala tři družstva, dvě chlapecká a jedno dívčí. Z tohoto turnaje postoupila dvě družstva do okresního kola, které pořádá ZŠ Pohořelice. Zde již bylo více družstev z různých škol.Chlapci odehráli celkem 9 zápasů a skončili na 3. místě, dívky se umístily na pěkném 9. místě.Děkuji všem hráčům za velmi dobré výkony.

Mgr. Šacherová

Zimní čas

Ve VV jsme zavzpomínali na oslavy příchodu nového roku a pokusili  jsme se nakreslit ohňostroj.

Sněhuláci patří k zimě, proč je trochu nezkrášlit klobouky, šálami či kabátky? Podívejte se, jak jim to sluší.

Malí záchranáři

V úterý 16.12. jsme navštívili základnu ZZS Ivančice. Za doprovodu a odborného výkladu záchranáře Luďka Šachera, vedoucího kroužku Malí záchranáři, jsme se seznámili se sloužící posádkou, prohlédli jsme  si dispečink, sklad, sanitku, vyzkoušeli jsme se  nosítka, přístroj na měření cukru a hladiny alkoholu v krvi, viděli jsme, co je obsahem velkého kufru, jenž záchranáři nosí  s sebou na výjezdy        a spoustu dalších pomůcek. Exkurze byla pro nás poučná, ale i zábavná,  velmi se nám líbila, někteří snad již ví, čím by chtěli být.

Děti z kroužku Mladí záchranáři.

Učíme se v přírodě

V hodinách přírodovědy se učíme o různých společenstvech a jejich ekosystémech. Jedním z nich je les, a proto jsme se rozhodli ho poznat na vlastní oči. Domluvili jsme si schůzku s místím hajným panem Daliborem Langem, který nás ve  středu 5.11. očekával v parku Réna a seznámil nás s lesním prostředím. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o zvířatech, rostlinách a okolí parku Réna. Dokonce jsme si zahráli i lesní pexeso a opekli  špekáčky. Někteří z nás poprvé viděli odpočívadlo zvané Liška, od kterého jsme se vydali ke krmelci, abychom tam ponechali potravu pro lesní zvěř. Po celou dobu vycházky jsme měli oči otevřené, abychom slyšeli a viděli krásy přírody. Počasí nám přálo, vycházka se nám velice líbila a  těšíme se na další setkání s panem hajným v zimě.

Žáci 4. tříd.

Šplh 4. a 5. tříd

Soutěž 4. a 5.tříd ve šplhu

V úterý se konala sportovní soutěž ve šplhu, které se zúčastnili vybraní žáci 4.a 5. tříd. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – dívky a chlapci. Akci po vysvětlení pravidel zahájily žákyně 4.A, za bouřlivého fandění se všem účastnicím a účastníkům podařilo vyšplhat ve velmi výborných časech. Celkem žáci šplhali dvakrát a vždy se o nějakou sekundu zlepšili. Zvítězili však jen ti nejlepší, někdy i o setinu sekundy.

Kategorie dívky                                                                       Kategorie chlapci
1. místo Oulehlová Bára 5.B                                           1. místo Řehořka Jakub 5.A
2. místo Orságová Nikola 4.B                                         2. místo Novotný Michal 5.A
3. místo Sabina Drápalová 5.A                                       3. místo Adam Štěpán 5.A
4. místo Žižková kristýna 4.B                                          4. místo Baštýš Matěj 5.B
5. místo Svobodová Jana 4.A                                         5. místo Melkus Martin 4.B
Všem účastníků byla rozdána sladká odměna a ti nejlepší dostali ceny a diplomy. Děkujeme divákům za příjemnou atmosféru na teto sportovní akci. Těšíme se na toto sportovní klání příští školní rok.

Mgr. Veronika Válková a Mgr. Dagmar Šacherová